Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Filip Madura (SP Żarówka) wygrał I Gminny Turniej Matematyczny

Filip Madura (SP Żarówka) wygrał I Gminny Turniej Matematyczny

14 marca w dniu liczby Pi w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej uczniowie udowadniali, że matematykę da się lubić. 27 śmiałków z klas 7 i 8 z niemal wszystkich szkół podstawowych w gminie Radomyśl Wielki wzięło udział w I Gminnym Turnieju Matematycznym.

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy pisali test wiedzy z zakresu wiadomości i umiejętności określonych wymaganiami podstawy programowej z matematyki. Do dalszej części zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w części pisemnej. Wzięli oni udział w kolejnym etapie, wzorowanym na popularnym programie telewizyjnym „Jeden z dziesięciu”. Spośród nich wyłoniono troje najlepszych uczniów, którzy zmierzyli się z pytaniami w ścisłym finale.

Laureatami zostali:

Filip Madura (SP Żarówka, opiekun Agnieszka Kopacz) -1. miejsce;

Amelia Ryś (SP Zdziarzec, opiekun Agnieszka Harchut) – 2. miejsce;

Crystian Pinto (SP Podborze, opiekun Anna Trzaskuś) – 3. miejsce.

Do rozgrywek 1 z 10 zakwalifikowali się m.in. Martyna Juzba (SP Dulcza Welka) i Alan Wisz (SP Ruda).

Realizacja przedsięwzięcia (w tym zakup nagród dla uczestników) była możliwa dzięki wsparciu finansowemu dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Radomyślu Wielkim Andrzeja Przybyszewskiego oraz Janusza Buczka – prezesa Banku Spółdzielczego w Radomyślu Wielkim. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Otylia Mazur – nauczycielka matematyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

p r o m o c j a :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Poszukaj w szafach, na strychu i w piwnicy!!!

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …