Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / FKS przed meczem w Bytowie: teraz wszystko zależy od nas

FKS przed meczem w Bytowie: teraz wszystko zależy od nas

Piłkarze FKS Stal Mielec szykują się do czwartego z rzędu meczu wyjazdowego Fortuna 1 Ligi. Bilans trzech wcześniejszych podróży to 3 punkty, wszyscy mieli nadzieję na więcej.

Stal musi jeździć po Polsce bo w Mielcu trwa budowa podgrzewania boiska na Stadionie Miejskim. Pierwszy wyjazd na inaugurację Fortuna 1 Ligi do Krakowa wypadł pozytywnie. Stal pokonała Garbarnię 2:0. Niestety Biało-Niebiescy przegrali 0:1 kolejne mecze z Puszczą w Niepołomicach i z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolski.

Nie strzeliliśmy żadnej bramki, to jedna z przyczyn. Staramy się grać swoją piłkę, optycznie nieźle to wygląda ale nie ma liczb, bramek, punktów. Od początku przygotowań staramy się narzucać swój styl, to nam wychodzi ale nie ma konkretów. Z czasem one przyjdą i Stal Mielec zacznie punktować – komentuje Rafał Grodzicki, doświadczony obrońca i kapitan FKS Stal Mielec.

Zabrakło skuteczności. W piłkę gramy całkiem nieźle, składnie, ładnie dla oka. Z tych sytuacji jednak za wiele nie wynika. Nie umieliśmy ich kończyć – mówi pomocnik Bartosz Nowak. – Ta liga teraz nabiera rozpędu i jedziemy do Bytowa by wygrać, by zwycięstwo nas napędziło – dodaje.

Właśnie Bytovia Bytów będzie sobotnim rywalem mielczan w 4. kolejce Fortuna 1 Ligi. Jest to aktualnie niespodziewany lider tabeli. – Musimy narzucić swój styl grania i być skuteczniejszym. Trenerzy mają pomysł na ten mecz – przekazuje Grodzicki.

W tej lidze nie ma jednego faworyta i jednego pewnego spadkowicza. Liga jest bardzo wyrównana, każdy mecz ma swoje prawa. Musimy wykorzystywać swoje szanse, jeżeli ma się sytuacje to trzeba je strzelić – podkreśla Nowak.

Seria wyjazdów sprawy nie ułatwia, ale Stalowcy mówią, że trzeba się do tego zwyczajnie dostosować. – Nie ma drużyny na świecie, która by chciała grać wszystkie spotkania na wyjazdach. Sytuacja jest taka, że kilka kolejek trzeba zagrać na wyjazdach i trzeba zrobić wszystko by przywozić punkty – opowiada kapitan zespołu.

Grodzicki i Nowak dodają też, że sprawy organizacyjne w Klubie są poukładane i z pewnością nie rozpraszają zawodników. – Klub staje na głowie byśmy mieli wszystko na dobrym poziomie i teraz wszystko zależy od nas. Po dwóch porażkach jesteśmy rozdrażnieni, chcemy to zmienić – relacjonuje Nowak.

Stal Mielec funkcjonuje bardzo profesjonalnie nawet w aspektach takich jak dalekie wyjazdy. Niczego nie brakuje i bez problemów możemy się do takich wyjazdów przygotowywać – dodaje Rafał Grodzicki.

Mecz Bytovia Bytów – FKS Stal Mielec odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 16:00.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ottjIj86itM

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …