Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Grudniowy kulturalny rozkład jazdy

Grudniowy kulturalny rozkład jazdy

10 grudnia

Premiera spektaklu „Zakochany Mickiewicz” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Antrakt” Domu Kultury SCK – 10 grudnia, godz. 17, sala widowiskowa DK SCK. Sztuka będzie także zaprezentowana uczniom mieleckich szkół podczas dwóch spektakli – 10 stycznia o godz. 9:30 i 11:30.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Bilety na premierę w cenie 20 zł są już dostępne w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz bilety.kinogalaktyka.pl

* * *

W sztuce wystąpi 12 młodych aktorów w wieku od 15 do 19 lat. Scenariusz do spektaklu napisała Magdalena Kriger-Betleja i zawarła w nim sporo utworów Adama Mickiewicza, m.in. „Pan Tadeusz”, wiersze, czy anegdoty autorstwa wieszcza. Szczególną rolę w przedstawieniu odgrywają „Ballady i romanse”. Magiczną scenerię podkreśla scenografia stworzona przez instruktorów plastyki i pracowników DK.

Akcja rozgrywa się w kilku miejscach wziętych z utworów wieszcza, m.in. na brzegu jeziora Świteź”, w XIX-wiecznym miasteczku. Aktorzy z młodzieńczą energią i swadą świetnie odnajdują się w wyznaczonych rolach, a pomagają w tym piękne stroje z epoki.

Reżyserka spektaklu, Magdalena Kriger-Betleja, podkreśla, że finałowe sceny „Zakochanego Mickiewicza” będą z pewnością zaskoczeniem dla publiczności.

p r o m o c j a :

„Zdążyć przed Judaszem” duodrama Włodka Gąsiewskiego oparta na faktach autentycznych

13 grudnia

Koncert Karaś/Rogucki w ramach trasy koncertowej „Czułe kontyngenty” – 13 grudnia, godz. 19, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Współorganizator – Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 139, 119 i 99 zł są już do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz na kupbilecik.plbilety.kinogalaktyka.pl

* * *

KARAŚ/ROGUCKI to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu.

Płyta ukazała się na początku 2020 roku nakładem wytwórni Kayax i znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. Nie są to, rzecz jasna, zwykłe piosenki o miłości, ale utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i newromantic.

p r o m o c j a :

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

15 grudnia

Wernisaż wystawy ,,Maksymilian Starzec. Malarstwo i rzeźba” – 15 grudnia, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Maksymilian Starzec urodził się w 1951 roku w Kolbuszowej Górnej. Uprawia malarstwo i rzeźbę. Absolwent ZSZ w Kolbuszowej oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim, malarstwa i rysunku uczył go Marian Ziemski.W 1974 roku ukończył Policealne Studium Zawodowe Reklamy w Ciechanowie. W latach 1974—1978 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni Mieczysława Hermana i Mariana Bogusza. Członek i współzałożyciel grupy A.S. Od 1984 roku członek ZPAMiG, od 2001 roku współtwórca, koordynator i komisarz Ogólnopolskich i Międzynarodowych plenerów malarskich — „Kolbuszowa”. Sympatyk i członek międzynarodowej grupy artystycznej EMOCJONALIŚCI. Brał udział w szeregu wystaw zbiorowych oraz 27

wystawach indywidualnych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych.

Wystawa potrwa do 21 stycznia 2024 r.

autopromocja:

Spotkania z ikonami i twórcami

17 grudnia

Koncert świąteczny ZPiT „Rzeszowiacy” z udziałem ZPiT „MaliRzeszowiacy” oraz Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” – 17 grudnia, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz bilety.kinogalaktyka.pl

* * *

Wieloletnią tradycją ZPiT „Rzeszowiacy” jest koncert świąteczny, który zawsze w grudniu przygotowują dla mieleckiej publiczności. Jak zwykle mogą liczyć na wsparcie przyjaciół z innych zespołów tanecznych. Nie inaczej jest i w tym roku. Z „Rzeszowiakami” wystąpią: ZPiT „MaliRzeszowiacy” oraz Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy”. Z pewnością będzie też chóralne odśpiewanie kolęd z udziałem chóru ZPiT „Rzeszowiacy” i mieleckiej publiczności.

19 grudnia

Widowisko jasełkowe „Blask gwiazdy betlejemskiej” – 19 grudnia, godz. 10, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizatorzy: Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu, Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz bilety.kinogalaktyka.pl

* * *

Podopieczni Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu wraz z opiekunami przygotowali piękne świąteczne przedstawienie zatytułowane „Blask gwiazdy betlejemskiej”. Zapraszamy na wzruszający spektakl w wykonaniu pełnych pasji młodych aktorów.

p r o m o c j a :

Nepomuki w dolinie Wisły i Wisłoki

30 grudnia

Koncert Sylwestrowy „Przetańczyć całą noc” Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej – 30 grudnia (sobota), godz. 19, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizatorzy: Mieleckie Towarzystwo Muzyczne, Dom Kultury SCK.

Patronat – Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Bilety w cenie 90 zł od 4 grudnia do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) na bilety.kinogalaktyka.pl

* * *

Koncert Sylwestrowy to propozycja podsumowania roku 2023 w formacie Premium, jak określa to Piotr Wyzga, dyrygent Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej. Koncert Sylwestrowy znalazł się po raz pierwszy w ofercie MOS w zeszłym roku i wzbudził olbrzymie zainteresowanie publiczności i rzeszę fanów, którym elegancki, muzyczny sposób pożegnania starego roku niezwykle przypadł do gustu. Zachęceni tam entuzjastycznym przyjęciem sprzed roku muzycy MOS zapraszają na dwuczęściową galę operetkową, wzbogaconą atrakcyjnymi propozycjami instrumentalnymi, z szerokim repertuarem od dzieł klasycznych po musicalowe. W programie znajdą się najpopularniejsze arie Leo Delibesa, Charlesa Gounoda, Imre Kalmana, Franza Lehara, Fredericka Loewe, Gioacchino Rossiniego, Giuseppe Verdiego oraz dzieła orkiestrowe Wolfganga Amadeusza Mozarta, Arama Chaczaturiana, Arturo Marqueza, Franza von Suppe i Johanna Straussa (syna). Estetyczną ucztę uzupełnią rozkosze podniebienia – elegancki poczęstunek finger – food w przerwie spotkania. Mielecką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi dyrygent Piotr Wyzga. Wystąpią też soliści: Aleksandra Bednarz –sopran, Jadwiga Huber – mezzosopran, Marcin Pokusa – tenor.

Koncert poprowadzi Joanna Kruszyńska.

31 grudnia

Sylwester Miejski – od godz. 22 do godz. 1.30 (1 stycznia 2024 r.), plac AK.

* * *

Mielczanie będą mogli spotkać się w Sylwestra na placu AK, aby wspólnie powitać Nowy Rok. Życzenia złoży prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski, muzykę serwował będzie „Znany DJ” – Paweł Wacławik. O północy odbędą się pokazy fajerwerków.

Muzeum Regionalne

Muzeum Historii Fotografii Jadernówka

Wystawę „Imperium prasowe Mariana Dąbrowskiego” można oglądać do 27 stycznia 2024 r.  Blisko 200 archiwalnych fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego pokazuje historię i działalność największego koncernu prasowego Polski międzywojennej. Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny, stworzony przez mielczanina z urodzenia, Mariana Dąbrowskiego  wydawał nie tylko dziennik o tym samym tytule, ale też kilka tygodników, dodatków tematycznych i popołudniówek.

p r o m o c j a :

Poszukaj w szafach, na strychu i w piwnicy!!!

Miejska Biblioteka Publiczna

7 grudnia

Warsztaty dekorowania pierniczków prowadzone przez Teresę Pogodę, autorkę, blogerkę „Słodkich kreacji”, malarkę prowadzącą pracownię artystyczno-cukierniczą „Galeria Słodkiego Szczęścia” – 7 grudnia o godz. 17.00 do Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2 – wypożyczalni dla Młodzieży.

Na zajęcia obowiązuje limit miejsc – zapisy w Wypożyczalni dla Młodzieży pod nr tel. 17 787 49 13.

8 grudnia

Warsztaty tworzenia kartek świątecznych – 8 grudnia o godz. 16-17, Filia nr 7 przy ul. Zygmuntowskiej 14. Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 5-11 lat.

16 grudnia

Warsztaty tworzenia ekologicznych ozdób świątecznych – 16 grudnia, godz. od 10 do 13,  MBP przy ul. Kusocińskiego 2, w holu dolnym.

Warsztaty poprowadzi Łukasz Szatan, edukator z Nadleśnictwa Tuszyma, który wyjaśni nam czy każda choinka to… choinka? Na warsztaty obowiązują zapisy – ilość miejsc ograniczona. Zapisy i wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 787 49 13.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wszystkie materiały używane podczas zajęć będą pochodzenia naturalnego i zostaną przygotowane przez organizatorów. Uczestników warsztatów prosimy o przyniesienie ze sobą pistoletu na klej.

17 grudnia

Spotkanie z mielczaninem, podróżnikiem Krzysztofem Buczkiem – 17 grudnia, godz. 16, sala audiowizualna w MBP (ul. Kusocińskiego 2).

Krzysztof Buczek wrócił niedawno z niezwykłej podróży trwającej rok i 3 dni, podczas której przejechał na rowerze trasę z Bangkoku do Polski, przekraczając ok. 16 tys. km i granice aż 25 krajów.

Godziny otwarcia Galerii:

poniedziałek – nieczynna

wtorek – 11.00 – 19.00

środa – 11.00 – 19.00

czwartek – 11.00 – 19.00

piątek – 11.00 – 19.00

sobota – nieczynna

niedziela – 15.00 – 19.00

Informacje dla grup zorganizowanych:

W celu ustalenia szczegółów odwiedzin naszej Galerii i zwiedzenia wystawy przez grupy zorganizowane, prosimy kontaktować się telefonicznie (17 787 50 13) lub mailowo (imprezy@kultura.mielec.pl) z Działem Organizacji Imprez i Wystaw Artystycznych Domu Kultury SCK.

Jadernówka – ceny biletów

Od kwietnia ulegają zmianie ceny biletów wstępu. Bilet normalny kosztował będzie 7 zł, ulgowy 5 zł. Wstęp bezpłatny pozostaje bez zmian

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …