Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Husqvarna-Gardner-Tarapata 4. Indywidualna jazda na czas na mieleckim lotnisku

Husqvarna-Gardner-Tarapata 4. Indywidualna jazda na czas na mieleckim lotnisku

26 września 2021 r. odbyły się czwarte w pełni profesjonalne zawody kolarskie szosowe w naszym mieście. Ich organizatorzy to: Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Urząd Miejski w Mielcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu oraz Lotnisko Mielec. Zawody te to kontynuacja kryterium rowerowego z ubiegłych lat.
Patronat honorowy i tytularny nad zawodami objęły Husqvrna Group, Gardner Aerospace oraz Firma Tarapata.
Partnerem zawodów byli: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządzający obszarem będącym we właściwości zarządzającego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC. Powstanie EURO-PARK MIELEC było impulsem dla rozwoju miasta Mielca i regionu. Dzięki wsparciu Agencji przedsiębiorcy zrealizowali inwestycje na poziomie prawie 12 mld zł, co pozwoliło stworzyć 37,5 tys. miejsc pracy.
Od 2018 roku realizuje rządowy program Polska Strefa Inwestycji, którego celem jest wzrost nowych inwestycji i rozwój przedsiębiorczości. Do tej pory firmy zadeklarowały realizację projektów o wartości blisko 3 mld zł i stworzenie 1,2 tys. nowych miejsc pracy.
EURO-PARK MIELEC to dynamicznie rozwijający się obszar pod względem infrastruktury inwestycyjnej, transportowej jak również edukacyjnej. Od lat pozycjonowany jest w czołówce najefektywniejszych obszarów inwestycyjnych w kraju.
Start i meta były zlokalizowane tym razem na terenie mieleckiego lotniska. Dla wszystkich uczestników zawodów został przygotowany parking na terenie lotniska. Trasa zawodów prowadziła pasem startowym o długości 5,3 km. Łącznie do przejechania były 3 pętle, co dało 16 km szybkiej jazdy z profesjonalnym elektronicznym pomiarem czasu.
Nowy limit 250 kolarzy podzielonych na rowery czasowe i szosowe. Przygotowaliśmy również osobne kategorie OPEN, wiekowe i firmowe dla rowerów czasowych i szosowych. Zawodnicy wystartują z pozycji zatrzymanej, pojedynczo w jednakowych odstępach czasu co 30 sekund w kolejności ustalonej uprzednio przez organizatora wyścigu. Kolarze nie mogli korzystać z pomocy innych zawodników, a więc nie mogli jechać parami lub grupami; w przypadku gdy jeden doścignie drugiego na trasie wyścigu musi go wyprzedzić lub zachować co najmniej dwudziestopięciometrowy odstęp.
Organizatorzy zapewnili dla wszystkich uczestników unikalne pamiątkowe medale, a dla najlepszych niecodzienne ręcznie wykonane statuetki.
Nagrodzono 48 zawodniczki i zawodników w trzech kategoriach wiekowych i OPEN. Tradycyjnie każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy oraz posiłek regeneracyjny.

Wyniki wkrótce.

Inf. i fot.:

www.studiowizualne.com

 

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …