Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Konkurs literacki na napisanie opowiadania lub utworu poetyckiego…

Konkurs literacki na napisanie opowiadania lub utworu poetyckiego…

Odkryta i nieodkryta ziemia mielecka

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu literackiego „(nie)Odkryta ziemia mielecka. Nagroda artystyczna im. Marii Błażków” na napisanie utworu poetyckiego lub opowiadania. Na prace konkursowe czekamy do 30 kwietnia.Finał konkursu przewidziany jest na 30 maja. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych.Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, a koordynatorem kolejnej edycji – Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu.

Konkurs w swoim zamierzeniu ma promować piękno regionu mieleckiego, a także zatrzymać w pamięci patronkę konkursu – Marię Błażków, bibliotekarkę, wieloletnią dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej, społeczniczkę, miłośniczkę ziemi mieleckiej. Maria Błażków w swoim zawodowym życiu promowała mieleckich literatów, stwarzała im przestrzeń i możliwości do rozwijania pasji literackich i ich upubliczniania.

W konkursie mogą brać udział wszyscy, którym bliskie jest piękno naszego regionu i utrwalają jego urokiw strofach wiersza lub wersach opowiadania. Warunek jest taki, aby praca tematycznie związana była z regionem mieleckim. To już trzecia edycja konkursu nierozerwalnie związanego z Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu.Zachęcamy do rozwijanie swoich talentów i pasji literackich.

Szczegółowe informacje o konkursie zamieszczone są na stronie internetowej Biblioteki https://biblioteka.mielec.pl/aktualnosc-798-ogloszenie_konkursu_literackiego.html w Regulaminie Konkursu.

Zobacz także:

Włodek Gąsiewski, Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …