Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Krystyna Skowrońska: Dworzec kolejowy w Mielcu będzie remontowany – tak zapewnia ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na moją interpelację!
Fot. źródło: https://www.facebook.com/krystyna.skowronska.9/photos

Krystyna Skowrońska: Dworzec kolejowy w Mielcu będzie remontowany – tak zapewnia ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na moją interpelację!

12 września 2022 roku

Zarząd PKP S.A.  2 sierpnia 2022 r., włączył budynek dworca w Mielcu do obecnie realizowanego Programu Inwestycji Dworcowych. Aktualnie przedsięwzięcie jest w fazie przygotowania tzn. trwają prace nad ustaleniem ostatecznego zakresu inwestycji oraz zawarciem przez PKP S.A. ewentualnego porozumienia z jednostką samorządu terytorialnego, związanego z realizacją inwestycji. Po zakończeniu prac przygotowawczych możliwe będzie ustalenie szczegółowego harmonogramu realizacji zadania. Zamierzeniem Spółki jest przeprowadzenie inwestycji w najkrótszym horyzoncie czasowym, umożliwiając przywrócenie dworca do użytkowania w kształcie zapewniającym dostosowanie do bieżących wymogów i potrzeb – tak wynika z odpowiedzi na moją interpelację poselską, którą na początku sierpnia br. wysłałam do Andrzeja Adamczyka, Ministra Infrastruktury w sprawie realizacji Programu Inwestycji Dworcowych. Pytałam także o remont dworca PKP w Mielcu.

Nadmieniam, że moje kilkukrotne interwencje i interpelacje poselskie w sprawie remontu dworca w Mielcu podejmowałam od 2016 roku. Dziś jest pozytywny skutek: remont dworca w Mielcu wpisany w sierpniu 2022r. do Programu Inwestycji Dworcowych.

Krystyna Skowrońska

Poseł na Sejm RP

Interpelacja 35215

Status dokumentu:

dostarczono do adresata  (wysłano 17.08.2022)

Tytuł:

Interpelacja w sprawie realizacji Programu Inwestycji Dworcowych

Treść interpelacji:

Mielec, 8 sierpnia 2022 roku
Krystyna Skowrońska
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej


 Pan
Andrzej Adamczyk
Minister Infrastruktury
 
Interpelacja
w sprawie realizacji Programu Inwestycji Dworcowych.

Szanowny Panie Ministrze,
na początku sierpnia 2022 roku NIK opublikował raport z kontroli realizacji Programu Inwestycji Dworcowych. Według NIK, drastyczne zmniejszenie liczby dworców kolejowych przeznaczonych do modernizacji, opóźnienia w jej realizacji to konsekwencje złego zaplanowania i zorganizowania Programu Inwestycji Dworcowych. 

W ocenie Najwyższej Izby Kontroli wskazane w nim terminy ukończenia inwestycji są zagrożone. Program obejmuje lata 2016-2023. Spośród 85 dworców zaplanowanych do oddania w latach 2016-2021, według stanu na 30 czerwca 2021 r. oddano do użytku jedynie 37. Opóźnienia w realizacji inwestycji dotyczyły 160 dworców i średnio wyniosły 450 dni. Program został opracowany i rozpoczęty z inicjatywy PKP SA. W jego opracowaniu nie brał udziału Minister Infrastruktury. Dopiero po ponad dwóch latach realizacji objął monitoringiem realizację całego Programu Inwestycji Dworcowych – informuje NIK.

W związku powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:
1.    Jakie projekty zrealizowano od początku Programu Inwestycji Dworcowych?
2.    Czy i jakie były oszczędności przy realizacji przyjętych projektów? 
3.    Kiedy ostatecznie dworzec kolejowy w Mielcu znajdzie się w Programie Inwestycji Dworcowych?
         

Z poważaniem, 
Krystyna Skowrońska 
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
 

Sprawdź również

Wieczór z operetką i musicalem

Arie operetkowe, hity musicalowe i piosenki z repertuaru Franka Sinatry rozbrzmiewały przez dwie godziny podczas …