Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Kulturalny rozkład jazdy – luty

Kulturalny rozkład jazdy – luty

1 lutego

Koncert kolęd „Serca ludzkie się radują” w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego ZNP i SCK „Akord” oraz organisty Dominika Kapinosa – 1 lutego, godz. 19, kościół pw. MBNP.

Organizator: Dom Kultury SCK, Parafia pw. MBNP.

Wstęp wolny.

* * *

Chórem „Akord” dyrygował będzie prof. Grzegorz Oliwa. W programie koncertu „Serca ludzkie się radują” znajdą się: pastorałki na chór i organy Jana A. Maklakiewicza, utwory organowe Georga Muffata, J.S. Bacha, Maurice’a Durufle.

Three wise men silhouette over a full moon

8 lutego

Koncert w ramach XVIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” – Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej i młodzi pianiści Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic – 8 lutego, godz. 17, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna). Bilety do nabycia od 2 lutego.

* * *

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” (MFP) to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w Euroregionie Karpat. Na przełomie stycznia i lutego Sanok staje się Zimową Stolicą Pianistyki, goszcząc każdorazowo do 500 uczestników z kilkunastu krajów Europy. Jeden z koncertów MFM „Bieszczady bez granic” odbywa się od wielu lat w Mielcu. W tym roku w mieleckim koncercie wystąpią pianiści Forum Pianistycznego oraz znakomity zespół – Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej.

Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej ma znakomitą renomę w Polsce i za granicą. Z OKFN występowali m.in.: Salvatore Accardo, HrachyaAvanesyan, Jean-Louis Capezzali, Łukasz Długosz, Marek Drewnowski, Urszula Dudziak, Chiara Enderle, Lorenzo Gatto, Evelyn Glennie, Ilya Gringolts, Wojciech Gierlach, Philippe Giusiano, Krzysztof Herdzin, YossifIvanov, Andrzej Jagodziński, Jakub Jakowicz, Krzysztof Jakowicz, Isabelle van Keulen, Jacek Kortus, Jadwiga Kotnowska, Konstanty Andrzej Kulka, Rafał Kwiatkowski, Roby Lakatos, Dmitri Makhtin, Adam Makowicz, Ewa Małas-Godlewska, Shlomo Mintz, Grzegorz Nowak, Artur Pachlewski, Mariusz Patyra, Piotr Pławner, Baiba Skride, Anna Maria Staśkiewicz, Agata Szymczewska i Edward Zienkowski.

OKFN otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2013, a płyta z dziełami Krzysztofa Pendereckiego uhonorowana została nagrodą Grammy (2013). OKFN wystąpiła w Tokyo Opera City Concert Hall w Japonii, w SeoulArts Center w Korei Płd. W sezonie 2021/2022 zespół świętował jubileusz 20 lat swej działalności.

Program koncertu OKFN z pianistami Forum Pianistycznego: „Polonez dla Oliviera” K. Wileńskiego – Haadi Abboudi (Polska); „Walc dla Soni” K. Wileńskiego – Miłosz Zybek (Polska), Koncert fort. d-moll BWV 1052 J.S. Bacha- Yang Zhang (Chiny), Maurycy Czarnecki (Polska); Koncert fort. d-moll KV 466 A. Mozarta -Michał Lewkowski (Polska), Jilin Chen (Chiny/Polska); Koncert fort. f-moll op.21 F. Chopina – Mikołaj Seroka (Polska); Koncert fort. e-moll op.11 F. Chopina – Solomiia Salamaniuk (Ukraina).

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21

12 lutego

Koncert Walentynkowy w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej – 12 lutego, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna). Bilety do nabycia od 2 lutego.

* * *

Koncertem Walentynkowym dyrygował będzie Maciej Fijałkowskiego. Muzykom Mieleckiej Orkiestry Dętej towarzyszyć będą soliści – Beata Oliwa, Robert Uchwat.

15 lutego

„Taneczny karnawał” – koncerty- popisy dziecięcych zespołów artystycznych Domu Kultury SCK– 15 lutego, godz. 17 i 18.30, sala widowiskowa DK SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna). Bilety do nabycia od 2 lutego.

* * *

W programie koncertów, które podsumowują półroczne zajęcia taneczne, są występy zespołów prowadzonych przez instruktorów Domu Kultury SCK. Będą to dwa koncerty-popisy z cyklu „Taneczny karnawał”. W pierwszym (o godz. 17) wystąpią: Grupa Tańca „Beznazwy” pod kierownictwem Joanny Lonczak, Zespół Tańca Nowoczesnego „Flamingi” pod kierownictwem Anny Leszkiewicz, Teatr Tańca „AleToNic” pod kierownictwem Izabeli Serwan, Grupy Tańca Nowoczesnego „Dance Agents”  i „Feel The Beat” pod kierownictwem Gabrieli Jarosz oraz Grupa Wokalna „Kameleon” Jolanty Dudzik.

W drugim koncercie (o godz. 18.30) wystąpią: Dziecięcy Zespół Taneczny „Ziemia Mielecka” pod kierownictwem Alicji Skopińskiej – Parys i Małgorzaty Leśniak, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Rzeszowiacy” pod kierownictwem Beaty Sudoł i Mariusza Bożka, Szkoła Tańca „Gala” pod kierownictwem Mariusza Sosińskiego.

17 lutego

Wernisaż wystawy „Maciek Wieczerzak – malarstwo” – 17 lutego, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK, Fundacja im. Maćka Wieczerzaka.

Wstęp wolny.

Wstęp wolny.

* * *

Maciek Wieczerzak (1986-2015) – urodził się w Mielcu, gdzie mieszkał i założył autorskie atelier ENFANT TERRIBLE.Studiował Edukację Artystyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, następnie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza. Zajmował się malarstwem, grafiką, projektowaniem, designem.W swej twórczości posługiwał się symboliką popkultury, by wypowiadać się na najbardziej nurtujące go tematy, czyli cielesność i śmierć. Stworzył około 300 obrazów, kilkanaście rzeźb, trzy instalacje artystyczne, kilkadziesiąt grafik, setki rysunków i szkiców. Z ogromnym powodzeniem wkroczył do świata mody, projektował tkaniny, dodatki, akcesoria. Jego projekty były wykorzystywane przez polskie marki: La Millou i Marthu. Został laureatem Podkarpackich Nagród Mody 2014 r., zdobył tytuł Projektanta Mody Roku 2014. Miał na swoim koncie liczne nagrody, kilkadziesiąt wystaw grupowych w kraju i za granicą, kilkanaście wystaw indywidualnych. Do najważniejszych sukcesów tego młodego artysty należał pokaz jego prac w renomowanej Saatchi Gallery w Londynie.Mimo młodego wieku osiągnął wiele sukcesów na arenie europejskiego rynku sztuki: Biennale de Brabant 2015 (Tilburg, Holandia), Art up! 2016 ( Lille, Francja). Współpracował z wieloma profesjonalnymi marszandami sztuki w Polsce i za granicą: Dom Aukcyjny Abbey House, Dagart Galerie, Arnaud Rogez Galerie, Van LoonGalleries. Jego dzieła były eksponowane obok takich mistrzów jak Andy Warhol, Salvador Dali czy Wojciech Fangor. Był to jeden z najlepiej zapowiadających się i wszechstronnych polskich artystów młodego pokolenia. Karierę, niespełna trzydziestoletniego, uzdolnionego artysty, zakończyła choroba nowotworowa w grudniu 2015 roku. Do ostatnich swoich dni malował zgodnie z łacińską sentencją, którą wpisał na swojej sztaludze:NIHIL MAGNUM SINE ARDORE – NIC WIELKIEGO BEZ PASJI.

19 lutego

Koncert karnawałowy „Tanga i walce” Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej – 19 lutego, godz. 16, sala widowiskowa DK SCK.

Organizator: Mieleckie Towarzystwo Muzyczne, Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna). Bilety do nabycia od 2 lutego.

* * *

Tegoroczny karnawał Mielecka Orkiestra Symfoniczna pod kierownictwem Franciszka Wyzgi podsumuje prezentacją, której znaczenie w działalności formacji rośnie z roku na rok. Koncert karnawałowy, przewidziany pierwotnie jako artystyczny suplement Koncertu Noworocznego, zaczyna przyćmiewać popularnością swój archetyp, w czym duża zasługa atrakcyjnego w odbiorze repertuaru złożonego z klasycznych aranżacji najpopularniejszych form tanecznych na świecie.

Usłyszymy kompozycje Erwina Hentschela, Antona Malando, Emile Waldteufela, Anatoliusza Horbowskiego, John’aLindsay’a, Angela Villoldo. Wraz z muzykami MOS wystąpi Jagoda Huber – mezzosopran.

25 lutego

Spektakl „Królowa Śniegu” w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej PSTRYK z Filii Domu Kultury SCK „Kulturnik”, 25 lutego, godz. 16, sala widowiskowa DK SCK.

Spektakle dla dzieci ze szkół podstawowych – 27 lutego o godz. 9  i 11.

Organizator – „Kulturnik” – filia DK SCK na os. Lotników.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna). Bilety do nabycia od 2 lutego.

* * *

Teatr dziecięcy „Pstryk” działający w „Kulturniku” – Filii Domu Kultury SCK na os. Lotników, wystawia kolejną sztukę. Już w lutym zobaczymy spektakl pt. „Królowa śniegu”, do którego scenariusz napisała Jadwiga Klaus. Inspiracją była baśń Hansa Christiana Andersena, która powstała w XIX wieku i zyskała wielką popularność, a jej tytuł i główne postaci znalazły swoje miejsce w kodzie kulturowym wielu krajów i są rozpoznawalne przez miliony ludzi na całym świecie.

Baśń opisuje losy Gerdy i Kaja, dwojga dzieciaków, które łączyła przyjaźń aż do momentu, gdy do oka chłopca dostał się odłamek roztrzaskanego w przestworzach zwierciadła. To zdarzenie odmienia Kaja, który z pogodnego chłopca zmienił się w złośliwe i okrutne dziecko, a jego przewodniczką stała się tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowej krainy, kobieta wyniosła i bezwzględna, nie znająca żadnych ciepłych i serdecznych uczuć.

Czy Gerdzie uda się wydostać Kaja spod władzy okrutnej Królowej Śniegu i sprowadzić go z lodowej krainy? Czy przyjaźń, miłość i odwaga mogą zmienić świat?

Przedstawienie Teatru „Pstryk” wyreżyserowała Jadwiga Klaus, która na co dzień prowadzi zajęcia teatralne w „Kulturniku”, przygotowując z dziećmi przedstawienia. Spektakl uzupełnią popisy grupy wokalnej Jolanty Dudzik oraz uczestników rytmiki Leszka Ossolińskiego. Obie grupy także działają w Kulturniku DK SCK w Mielcu.

Aktorami w przedstawieniu będą uczniowie klas I – IV  szkoły podstawowej, którzy – oprócz zajęć w Teatrzyku PSTRYK – występują i zdobywają swoje szlify aktorskie na miejskich i wojewódzkich konkursach recytatorskich.

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Krystyna Gargas-Gąsiewska „Bieszczadzkie szlaki ikon – droga do Łopienki” wydanie drugie 2022

Mielecka Biblioteka Publiczna

19 lutego

Spotkanie autorskie z Mają Drozd i promocja książki „Pomiędzy kłamstwami” – 19 lutego (niedziela), godz.16.00, sala audiowizualna MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2.

  • Prezentowanie wystawy stałej w budynku Pałacyku Oborskich oraz 2 wystaw czasowych: „Ignacy Pinkas (1888-1935). (Nie)znany malarz, portrecista” oraz „Oświetlenie. Historie wybrane”.
  • Warsztaty muzealne dla dzieci oraz młodzieży związane z czasową wystawą „Oświetlenie. Historie wybrane”.
  • Materiały multimedialne:
  • Przygotowanie, kwerenda historyczna oraz przeprowadzenie kolejnego wywiadu z cyklu: „Porozmawiajmy o Mielcu”. Rozmówca – Izabela Sekulska.
  • Film dokumentujący dioramę historyczną upamiętniającą kolejną rocznicę wybuchu powstania styczniowego, zrealizowaną w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
  • Podsumowanie działań realizowanych podczas ferii zimowych w Pałacyku Oborskich w formie krótkiego filmu oraz reelsa.

Muzeum Regionalne SCK

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”

  1. Wystawy stałe w budynku Pałacyku Oborskich oraz dwie wystawy czasowe: „Ignacy Pinkas (1888-1935). (Nie)znany malarz, portrecista” oraz „Oświetlenie. Historie wybrane”.
  2. Warsztaty muzealne dla dzieci oraz młodzieży związane z czasową wystawą „Oświetlenie. Historie wybrane”.

Muzeum Historii Fotografii Jadernówka

Muzeum nieczynne do odwołania.

promocja :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Poszukaj w szafach, na strychu i w piwnicy!!!

Sprawdź również

Przedstawienie „Śnieżka” w wykonaniu teatru dziecięcego „Pstryk”

25 lutego mielecka publiczność będzie miała okazję obejrzeć przedstawienie „Śnieżka” w wykonaniu teatru dziecięcego „Pstryk”. …