Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / MAJOWE SPOTKANIE DKK W WOLI MIELECKIEJ

MAJOWE SPOTKANIE DKK W WOLI MIELECKIEJ

Na majowym spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej omawialiśmy książkę ,,Fortuna i namiętności. Klątwa” wspaniałej, polskiej autorki Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk. Do tej pory pisarka wydała kilkanaście powieści, z których najbardziej znaną i pokochaną przez czytelniczki naszej biblioteki jest ,,Cukiernia pod Amorem”.

Czytaj dalej pod reklamą…

,,Fortuna i namiętności. Tom 1. Klątwa” to również fascynująca, historyczna lektura, która wciąga i której nie można odłożyć na bok.  Jest obrazem Polski, która wnet przestanie istnieć na mapach, rozgrabiona przez zaborców. Na tym tle rozgrywają się ludzkie emocje: miłość i namiętność, miłość matki i miłość kochanków, egoizm i wielkoduszność, uczciwość i pazerność.

Tematyką książki  jest  bowiem niezwykle barwny okres pierwszej połowy XVIII  wieku,  kiedy umiera król Polski August II Sas i rozpoczynają się przygotowania zwaśnionych stron do elekcji nowego władcy: Piasta  – Stanisława Leszczyńskiego oraz Augusta III popieranego przez stronnictwo prorosyjskie. Powieść  jest napisana językiem staropolskim, przez co przenosi  nas w klimat epoki i co jest dodatkowym atutem książki.

Kolejne spotkanie DKK w Woli Mieleckiej odbędzie się 29 czerwca o godzinie 16:30. Przedmiotem dyskusji będzie książka Hanny Cygler – ,,Grecka mozaika”. Zapraszamy!

Justyna Ryczek

 

 

MAJOWE SPOTKANIE DKK W WOLI MIELECKIEJ

Sprawdź również

Husqvarna Gardner Tarapata 3. Kryterium rowerowe Mielec – zakończone [wideo, foto]

Za nami 3. Kryterium rowerowe. Trudne warunki atmosferyczne, ale też zawody na wysokim poziomie. Gratulujemy …