Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Antykwariat wydawnictwa / Galeria autorska / ,,Matka Boska Nieustającej Pomocy”. Oryginalna Ikona współczesna ręcznie pisana zgodnie z Tradycją

,,Matka Boska Nieustającej Pomocy”. Oryginalna Ikona współczesna ręcznie pisana zgodnie z Tradycją

,,Matka Boska Nieustającej Pomocy”. Oryginalna Ikona  współczesna ręcznie pisana  zgodnie z Tradycją, temperą jajową na naturalnych pigmentach, na desce lipowej  ok. 21x30x2,8  cm. Do złoceń zostały użyte płatki szlagmetalu zabezpieczone szelakiem. Ikona pokryta werniksem UV. Do Ikony załączony jest certyfikat (099).

Ikona przedstawia cztery święte postacie: Dziewicę Maryję, Dzieciątko Jezus oraz świętych archaniołów Michała i Gabriela.  Liturgiczny obchód ku czci NMPNP przypada na dzień 27 czerwca. Nieustanna nowenna jest to nabożeństwo zatwierdzone przez Stolicę Apostolską, polegające na wspólnej lub prywatnej modlitwie przed obrazem MBNP, którego celem jest dziękczynienie Bogu za otrzymane łaski oraz przedkładanie próśb w modlitwie ufnej i wytrwałej za wzorem i przyczyną Maryi.

Ikonę pisała Krystyna Gargas-Gąsiewska, autorka wielu obrazów olejnych i akwareli. Jej inspiracją była m.in. twórczość Natalii Czarneckiej z d. Skworcowej z Moskwy, która przekazywała tajniki moskiewskiej szkoły pisania Ikon przy cerkwi świętego Tichona. Wpływ miała też sztuka starych mistrzów, w tym w Muzeum Ikon w Sanoku, w cerkwiach w Bieszczadach i w Pracowni Ikon Jadwigi Denisiuk w Cisnej oraz wzorce współczesne, w tym brata Marcina Świądra OFM Cap. Jesienią 2015 r. uczestniczyła w warsztatach ikonopisania ,,Piękno zbawi świat” pod jego kierunkiem. Jej Ikony są pisane w technikach tradycyjnych oraz własnych i są nie tylko świętymi obrazami, ale także przekazem ich wykonawcy, który przez sztukę wyraża swoją wiarę i wrażenia estetyczne. Jej prace, w tym Ikony były wielokrotnie wystawiane oraz znajdują się w wielu zbiorach, także osób duchownych, w kraju i zagranicą.

Możliwe jest wypisanie krótkiej dedykacji!

Ikonę można nabyć za pośrednictwem portalu aukcyjnego:

https://www.ebay.pl/itm/273013506790?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1558.l2649

Lub bezpośrednio w naszym antykwariacie-galerii mielecjana-galicjana – zapraszamy

http://promocja.mielec.pl/kontakt/

 

Sprawdź również

„Podkarpackie sięga po Największych!” – Życia mała garść… piosenki Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach Dom Kultury w Przecławiu wypełnił się niezwykłymi dźwiękami podczas czwartej edycji cyklu …