Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Mielecki pomnik z rządowym dofinansowaniem

Mielecki pomnik z rządowym dofinansowaniem

Zadanie pn. „Renowacja Pomnika Jana Kilińskiego – Pomnika Wolności w Mielcu” otrzymało dofinasowanie w ramach programu „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem programu jest wspieranie samorządów w zapewnianiu stabilnej opieki nad najważniejszymi miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości. Mielecki samorząd otrzyma na wspomniane przedsięwzięcie blisko 17 tysięcy złotych.

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wiceprezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego Panu Profesorowi Piotrowi Glińskiemu za przyznane środki finansowe na renowacjępomnika Wolności w Mielcu. Jest to bardzo ważny pomnik dla mieszkańców miasta Mielcu i powiatu mieleckiego. Dość powiedzieć, że to przy nim tradycyjnie spotykamy się z okazji świąt państwowych.  Cieszę się, że polski rząd wspiera obiekty tak istotne dla tożsamości narodowej– komentuje Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …