Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Odbiór odpadów problemowych i zielonych

Odbiór odpadów problemowych i zielonych

MPGK gotowe na wiosenne porządki mieszkańców Mielca!

Mielczanie mogą zacząć poważnie planować wiosenne porządki, także  w ogrodzie. MPGK rusza ze zbiórką bioodpadów oraz odpadów problemowych. – Tradycyjnie już w tym czasie ułatwiamy mieszkańcom pozbycie się śmieci, których nie można wrzucić do zwykłego kosza – mówi Marek Bąbała, prezes MPGK Mielec. Zachęcamy szczególnie do skorzystania ze zbiórki odpadów problemowych, bo nie tylko zabierają miejsce i szpecą, ale także stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, życia ludzkiego i środowiska. Nie warto ich więc zbyt długo trzymać na posesji ani wyrzucać w nieodpowiedni sposób – podkreśla prezes.

– Odpady zielone, w tym gałęzie, pozostałości traw i roślin (nie mokre i gnijące)                             z powodzeniem mogą trafić do worka brązowego na bioodpady, do którego również wrzucamy odpadki warzywne i owocowe, resztki jedzenia, trociny i korę drzew – mówi Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych. – Zbiórka bioodpadów w systemie workowym dla nieruchomości zamieszkałych (jednorodzinnych) oraz niezamieszkałych (działalności) będzie realizowana w okresie od 03.04.2018 r. do 30.11.2018 r. zgodnie z harmonogramem, po wcześniejszym wystawieniu worka przed posesję – dodaje Wiesław Ciężadło.

Ci, którzy preferują odnawianie pomieszczeń, gdy nie ma zbyt wiele pracy w ogrodzie oraz na podwórku, czyli zimą i zapewne posiadają pozostałości po lakierach, rozpuszczalnikach, klejach, będą mogli je wrzucać w godzinach od 15.30-19.30 do ustawionych w konkretnych punktach kontenerów. – Mogą tam trafić również oleje, zużyte baterie i akumulatory, środki ochrony roślin, kwasy, alkalia, środki chemiczne, termometry, przeterminowane leki – mówi Marek Bąbała, prezes MPGK Mielec.

Informacja o lokalizacji kontenerów i dokładnym terminie zbiórki znajduje się na www.mpgk.mielec.pl, a posty przypominające o akcji będą publikowane także na profilu facebookowym MPGK Mielec.

Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik pras. MPGK Mielec

 

Sprawdź również

Uwaga na niedźwiedzie!

11.06.2024. Myśliwi z Podgórskiego Koła Łowieckiego w Tarnowie, przekazali mieleckiej Policji zdjęcia z fotopułapek, na …