Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Plener z kapelą i chórem Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”

Plener z kapelą i chórem Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”

Plener z kapelą i chórem Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” okazał się bardzo udany. Publiczność dopisała, a muzycy kapeli i wokalistki z chóru pokazali szczytową formę, wszak już za kilka dni będą reprezentować mielczan na dwóch festiwalach: w Grecji i Albanii. Koncert uzupełniły popisy wokalne laureatów konkursu „Na ludowo-zespołowo”, który zorganizował Dom Kultury SCK. Pomysłodawczynią konkursu była Małgorzata Pazdro i to właśnie ona zapowiadała występy laureatów, które zdominowały dziewczęta (choć znalazł się też jeden męski przedstawiciel płci męskiej). Nagrodzeni w konkursie spisali się na scenie znakomicie, co doceniła publiczność, oklaskując kolejne prezentacje. Wszystko wskazuje na to, że chórzystki ZPiT„Rzeszowiacy” muszą się mieć na baczności, bo za progiem czyha nie lada konkurencja.

Dorośli mieli możliwość w spokoju obejrzeć koncert, gdyż o zajęcia dla dzieci zadbała plastyczka DK SCK, Małgorzata Waga-Zając. Dzieci miały możliwość tworzyć rzeźby z gliny nieopodal sceny. Plenerowy koncert i warsztaty przygotował Dom Kultury SCK. Koncert w Parku im. ZPiT „Rzeszowiacy” prowadzili Małgorzata Pazdro i Bartosz Kramarz.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Wieści Regionalne nr 5-6 (404-405) 30 VI 2023 – bezpłatna wersja jpg i pdf

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …