Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Pogodne wspomnienie – „Rzeszowiacy” znów wystąpili w plenerze

Pogodne wspomnienie – „Rzeszowiacy” znów wystąpili w plenerze

Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” wystąpił dla mielczan podczas plenerowego koncertu na Górce Cyranowskiej w niedzielę, 30 kwietnia 2023 r.

Od kilku lat „Rzeszowiacy” prezentują się szerokiej publiczności podczas plenerowego koncertu na Górce Cyranowskiej. Jest to ukłon w stronę tych, którym nie udaje się kupić biletów na koncerty w Sali widowiskowej Domu Kultury SCK, bo jest to nie lada sztuka ze względu Zespół zaprezentuje się w tańcach narodowych i ludowych. Zobaczymy tańce z okresu Księstwa Warszawskiego, suitę tańców górali podhalańskich, suitę tańców spiskich w wykonaniu baletu ZPiT „Rzeszowiacy”. Chór Zespołu wykona kilka piosenek: „Witaj, majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach”, „Płynie woda”, przyśpiewki dziewczęce, „Dwa serduszka”, a Zespół Pieśni i Tańca „Mali Rzeszowiacy” wystąpi z kujawiakiem, oberkiem, i krakowiakiem.

Balet ZPiT „Rzeszowiacy” przygotuje do występu Mariusz Bożek, chór – Małgorzata Pazdro, a „Małych Rzeszowiaków” – Beata Sudoł i Mariusz Bożek.

Koncert prowadził Bartosz Kramarz.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Bieg Lotnika z okazji 85. lecia przemysłu lotniczego w Mielcu

zobacz także:

LOTNICZO-HISTORYCZNE „NADWISŁOCZE” XX LAT 2003-2023 nr 50/2023

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …