Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Przedsiębiorcy spotkają się z prawnikami

Przedsiębiorcy spotkają się z prawnikami

14 czerwca w Radomyślu Wielkim odbędzie się gminne spotkanie przedsiębiorców z prawnikami pod hasłem „Biznes i prawo”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w sali narad w budynku Samorządowego Centrum Kultury przy ul. Rynek 29. Rozpocznie się w samo południe. Tematyka spotkania to:

– Sygnaliści – czy „donoszenie” w pracy stanie się prawnym obowiązkiem?

– ESG – czy przez brak raportowania można stracić kontrahenta?

– Fundacja rodzinna – międzypokoleniowo inwestycja korzystna podatkowo?

Do udziału w wydarzeniu zachęca burmistrz Agnieszka Machnik: – Zgodnie z obietnicą wyborczą, zapraszam na pierwsze, bezpłatne spotkanie przedsiębiorców lokalnych z prawnikami. Jeszcze w kampanii obiecałam, że chcę by ważne tematy prawne i nadchodzące zmiany były komunikowane naszej społeczności biznesowej bezpośrednio przez prawników. 

– Przybliżymy przedsiębiorcom najbardziej aktualne kwestie prawne, takie jak nadchodzące regulacje dotyczące ochrony sygnalistów, obowiązki związane z tzw. ESG oraz zagadnienia dotyczące sukcesji w „firmach” z naciskiem na instytucję fundacji rodzinnej. Przewidujemy także czas na wolną dyskusję z zakresu prawno-podatkowego, na końcu spotkania – zapraszają do udziału w spotkaniu radcowie prawni z Kancelarii KHM dr Edyta Kozak-Hamala Olaf Maciejowski.

Wstęp bezpłatny.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …