Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Przez dziurkę od klucza – rodzinne warsztaty w parku Oborskich

Przez dziurkę od klucza – rodzinne warsztaty w parku Oborskich

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza na rodzinne warsztaty „Przez dziurkę od klucza”, które odbędą się w niedzielę, 1 sierpnia, w godzinach 16.30 – 18.30. Zajęcia skierowane są do dzieci od 4 lat z rodzicami lub opiekunami.

Poznawanie przeszłości przypomina patrzenie przez dziurkę od klucza. Najpierw budzi się w nas ciekawość, zmuszamy się do wysiłku, by zobaczyć postaci zapisane na kartach historii. Mamy wrażenie, że poznaliśmy ludzi żyjących za zamkniętymi drzwiami przeszłości. Po chwili dociera do nas, że to jedynie okruch tajemnicy…

Podczas warsztatów, bazując na informacjach historycznych i etnograficznych oraz rycinach, obrazach i fotografiach z epoki, stworzymy opowieść o dawnych bohaterach codzienności. Będziemy kolorować, wycinać, kleić, budować.

Zaglądniemy w zakamarki dawnych osad i miast, w szczególności naszego miasta oraz najbliższych okolic. Odwiedzimy wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice. Zajrzymy do zakładów rzemieślniczych i na kupieckie kramy.

Efektem naszej zabawy będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową „dziurkę od klucza”.

Koszt zajęć to 5 zł/ osoba. Zapisy telefoniczne pod numerem: 17 586 42 32.

Ilość miejsc ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wyrażenie zgody na wykorzystywanie wizerunków uczestników w celach promocyjnych muzeum.

Zapraszamy do zapisów i udziału!

Iwona Groele
adiunkt muzealny

Muzeum Historii Regionalnej
„Pałacyk Oborskich” w Mielcu

r e k l a m a :

 

 

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …