Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Samorząd i społeczność / Rozmowy w przemyskim szpitalu

Rozmowy w przemyskim szpitalu

W ubiegły poniedziałek pielęgniarki w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu rozpoczęły strajk głodowy. Do strajku przystąpiło siedem kobiet. Wtorkowe spotkanie z dyrektorem szpitala nie przyniosło porozumienia. Dziś ze strajkującymi pielęgniarkami spotkał się Tadeusz Pióro Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

W spotkaniu uczestniczyły wszystkie związki zawodowe. Jak przekonywał Tadeusz Pióro problem nie dotyczy tylko przemyskiego szpitala. Jest to konsekwencja wieloletnich zaniedbań w służbie zdrowia i źle działający system w całym kraju. Dlatego trudno znaleźć dobre rozwiązania z poziomu województwa. „Zarząd dokłada wszelkich starań, aby wciąż doinwestowywać placówkę, co powinno skutkować zwiększeniem kontraktu z NFZ, równocześnie zabiega o zwiększenie kontraktu na przyszły rok. Zarząd Województwa wnioskuje także do NFZ o uruchomienie rezerwy na ten rok. Te działania powinny przynieść korzyści dla personelu szpitala jeszcze w tym roku.” – mówił Tadeusz Pióro. Podkreślił, że zgodnie z obowiązującymi przepisami samorząd nie może dołożyć środków na bieżącą działalność szpitala.

Spotkanie zakończyło się w dobrej atmosferze. Dyrektor szpitala wciąż poszukuje możliwości zwiększenia uposażeń pielęgniarek i położnych oraz pozostałego personelu. Protestującym złożono propozycje, aby w przyszłym roku do proponowanej obecnie podwyżki 100 zł dołożyć jeszcze 50 zł. Strajkujący zaproponowali, żeby wspomniane 50 zł dodać jeszcze w tym roku, zamiast w roku następnym. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie jutro.

 

TOMASZ LEYKO

rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Podkarpackiego

Sprawdź również

Gmina przyjazna przedsiębiorcom

Już po raz dwudziesty władze Gminy Radomyśl Wielki nagrodziły wyróżniających się lokalnych przedsiębiorców. Tym razem …