Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

Brawo Polacy

Brawo Polacy. Nareszcie osiągnęliśmy sukces, z którego możemy czuć się dumni. Nasza drużyna siatkarska pokazała nam wszystkim czym jest praca zespołowa, w czym tak naprawdę tkwi nasza siła i jednocześnie słabość. Polska jest według badań najbardziej zindywidualizowanym krajem w Europie. Ma to swoje zalety i wady. Zaletą jest zapewne inwencja i ogromne pokłady energii i możliwości tkwiące w naszym społeczeństwie dające nam motywacje do działania, niestandardowe podejście do wielu zagadnień i przedsiębiorczość z której możemy być naprawdę dumni. Ale czy występujący w naszym kraju skrajny wręcz indywidualizm nie jest jednocześnie źródłem naszej słabości. Potrafimy współpracować tylko w sytuacjach zagrożenia, gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie chciałoby się przytoczyć popularne powiedzenie. Stąd tak trudno dojść nam do porozumienia, wznieść się ponad podziały zarówno w życiu prywatnym, zawodowym i politycznym. Na szczęście to powoli się zmienia a najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest nasza drużyna siatkarska. Nie gwiazdy tworzą drużynę chociaż na pewno ułatwiają odniesienie sukcesu, ale solidna współpraca, współdziałanie i zaufanie dla partnerów. Warto byłoby przenieść te zasady zachowania do życia publicznego, przenieść i utrwalać, powtarzać wręcz do znudzenia że tylko razem pracując możemy odnieść sukces. Na to że potrafimy zwyciężać mamy przykłady w naszej historii ale co interesuje przeciętnego Kowalskiego nawet najbardziej wzniosła rocznica gdy w życiu codziennym musi zmierzyć się z szarą rzeczywistością. Zwycięstwo odniesione przez naszych siatkarzy jest zwycięstwem nas wszystkich. Jest triumfem aspiracji, możliwości i wykorzystanych szans. Jest też szansą na uświadomienie sobie przez Polaków że tylko wytrwałością i wspólnym zaangażowaniem jesteśmy w stanie zmienić coś w otaczającym nas świecie.

Za progiem wybory samorządowe. Będziemy mieli okazję wspólnie zrobić coś dla naszej małej ojczyzny, dla miasta, gminy, powiatu i województwa. Mamy rzadką okazję powtarzającą się co cztery lata obdarzyć zaufaniem ludzi na to zasługujących a jednocześnie zweryfikować dokonania dotychczasowych włodarzy. Każdy w swoich wyborach przy urnie kieruje się własnym sumieniem i przekonaniami politycznymi. Ważne aby skreślając kratkę przy nazwisku kandydata zrobić to mądrze. Wybrać tych, którzy będą potrafili zbudować drużynę i wspólnie pracować dla naszego dobra.

Jesteśmy mistrzami świata! Udowodnijmy, że potrafimy nimi być nie tylko w siatkówce ale także w każdym innym aspekcie życia, że potrafimy wspólnie pracować dla nas samych, dla naszej małej ojczyzny.

Oddajmy głos na tych którzy na to zasługują odsiewając ludzi, którzy nie potrafią współpracować, ludzi którzy mieli możliwość wykazania się i zawiedli. Po prostu wybierzmy najlepszych bo na to zasługujemy.

Joanna Rębisz

Sprawdź również

Podniesienie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu obchodzi zawsze uroczyście i w radosnym …