Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Samorząd i społeczność / Chorzelów ma halę sportową

Chorzelów ma halę sportową

W Zespole Szkół w Chorzelowie odbyło się oficjalne oddanie do użytku hali sportowej.

Hala została wybudowana przez samorząd gminy Mielec. Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerialna dotacja wyniosła 770 tysięcy złotych. Nowa hala, która kosztowała w sumie 3 miliony złotych, ma pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej z szatniami, zapleczem sanitarnym i pokojem dla trenerów.

Uroczystego otwarcia poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: Joanna Rębisz – w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Alina Pieniążek – kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, wójt Kazimierz Gacek i dyrektor szkoły Mirosława Wydro. Przedstawicielka Kuratorium Oświaty Alina Pieniążek zwróciła uwagę na to, jak ważne jest budowanie obiektów sportowych dla szkół w dobie coraz większej niechęci uczniów do zajęć wychowania fizycznego. Przypomniała również, ze Zespół Szkół w Chorzelowie jest placówką znaną z wielu ciekawych inicjatyw, osiągnięć dydaktycznych i sportowych.

Halę i tablicę pamiątkową poświęcił ksiądz Andrzej Rams, proboszcz parafii w Chorzelowie.

arz

Fot. UG Mielec

Sprawdź również

Świętowali złoty jubileusz

21 par małżeńskich z terenu gminy Radomyśl Wielki świętowało w ubiegłym roku swoje Złote Gody. …