Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu

Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu

W dniu 27 stycznia 2023 r. w gościnnej sali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, po pandemicznej przerwie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe mieleckich „Sokołów”. Jego gospodarzem był prezes Józef Zaskalski, a honorowymi gośćmi m.in. byli ks. Stanisław Jurek, emerytowany proboszcz parafii św. Mateusza w Mielcu i duszpasterz „Sokoła” oraz ks. Waldemar Ciosek proboszcz parafii Ducha Świętego w Mielcu, na terenie której odbywało się spotkanie. Obecny był także Fryderyk Kapinos – poseł na Sejm RP i jednocześnie wieloletni druh „Sokoła”, a także brać „Sokola” i wielu innych znamienitych gości. Tradycyjnie była okolicznościowa modlitwa, odśpiewanie kolędy i łamanie się opłatkiem z zachowaniem sanitarnego dystansu. Był też jeszcze mini koncert kolędowy, wręczenie odznak „Sokoła” oraz smaczny poczęstunek, a zwłaszcza pierogi ukraińskie.

Poseł Kapinos w swoim wystąpieniu m.in. nawiązywał do tegorocznej 130. rocznicy istnienia „Sokoła” w Mielcu, który powstał w 1893 r. Ogłosił też, że z tej okazji zaprasza mieleckich druhów TG „Sokół” na wycieczkę do Sejmu RP, miejsca swojej pracy parlamentarnej, zwiedzania Warszawy, w tym Zamku Królewskiego lub Pałacu Prezydenckiego. Warto wspomnieć też, że w 2018 r. z okazji 100. rocznicy niepodległości Polski, oraz 125. rocznicy istnienia mieleckiego „Sokoła” ukazała się książka autorstwa Włodzimierza Gąsiewskiego, przy współpracy Jerzego Kazany i Józefa Zaskalskiego, pt. „Szkic historyczny Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu 1893-218″. Niestety jej zakład został wyczerpany i warto pomyśleć o uzupełnionym drugim wydaniu.

Inf. i fot. Włodek Gąsiewski

Ukazał się „Szkic historyczny Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu 1893-2018″ Włodzimierza Gąsiewskiego

Fotoreportaż ze spotkania:

p r o m o c j a :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Poszukaj w szafach, na strychu i w piwnicy!!!

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …