Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Spotkanie z Barbarą Gawryluk w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu

Spotkanie z Barbarą Gawryluk w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu

Spotkanie z pisarką

W czwartek, 16 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego odbędzie się spotkanie z Barbarą Gawryluk, pisarką – autorką dziesiątek książek dla dzieci, dziennikarką, tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej. W dwu spotkaniach tematycznych uczestniczyć będą dzieci i młodzież z mieleckich szkół o godz. 10.00 i 12.30 do Sali Audiowizualnej.

Pierwsze spotkanie przeznaczone dla trzecio-i czwartoklasistów przygotowane zostało na podstawie bardzo popularnego wśród dzieci cyklu literackiego Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Z kolei podczas drugiego spotkania, przeznaczonego dla młodzieży licealnej, autorka, a zarazem tłumaczka literatury szwedzkiej poprowadzi pokazową lekcję języka szwedzkiego.

Spotkanie z Barbarą Gawryluk zorganizowane zostało w ramach konkursu BLISKO i realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu Biblioteka na językach: śladami mowy mieleckiej dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

„O kwadroludkach i pikselikach wierszo-bajki dla młodszych i starszych dzieci”

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …