Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów

Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów

Studenci podkarpackich uczelni mogą już składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu stypendialnego na rok akademicki 2023/2024.Nabór ruszył 16 października i potrwa do 27 października.

W puli jest 100 stypendiów, a ci którzy je zdobędą, otrzymają do końca 2023 roku jednorazowe wsparcie w wysokości 3 tys. złotych.

O stypendia mogą ubiegać się studenci pierwszego roku studiów, którzy podejmują je po raz pierwszy.Ponadto kandydaci muszą spełniać łącznie następujące warunki:

  1. podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej uczelni znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego (studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie),
  2. uzyskanie co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Warunki ubiegania się o stypendium, miejsce składania wniosków, sposób wypełniania wniosków oraz informacje dodatkowe znajdują się pod linkiem:

Portal Samorządu Województwa Podkarpackiego – Stypendia dla studentów

A wniosek należy wypełnić elektronicznie, przez stronę https://cu.podkarpackie.pl/

a następnie złożyć w wersji papierowej wraz załącznikami zgodnie z ogłoszeniem o naborze wniosków.  

Monika Konopka

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …