Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Zaduszki Jazzowe z Big Mielec Band i…

Zaduszki Jazzowe z Big Mielec Band i…

To już muzyczna tradycja – od 2017 roku zawsze w listopadzie Big Mielec Band występuje z koncertem zwanym Mieleckie Zaduszki Jazzowe. Od kilku lat koncert stał się składową regionalnej imprezy – Podkarpackiej Jesieni Jazzowej – organizowanej w naszym regionie przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

W tym roku koncert Big Mielec Band pod dyrekcją Waldemara Ozgi odbędzie się 3 listopada o godz. 19 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Gościnnie zobaczymy i usłyszymy także młodych muzyków z założonej w tym roku grupy – Mateusz Ozga Quartet.

Mielecka publiczność doskonale zna dokonania Big Mielec Bandu, który powstał w 2001 roku i od początku prowadzi go Waldemar Ozga. Od lat koncertują w naszym mieście przynajmniej kilka razy w roku, reprezentują też Mielec podczas wielu wydarzeń muzycznych w Polsce i zagranicą. W zaduszkowym koncercie towarzyszyć będą soliści: Jagoda Huber, Kasia Dudzik i Jasiek Szynal.

„Mateusz Ozga Quartet” to grupa, która uformowała się co prawda w tym roku, ale młodzi muzycy, którzy wchodzą w jej skład mają już za sobą całkiem spory i wybitny dorobek, zdobywali nagrody na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W kwartecie usłyszymy muzyków z krakowskiej i katowickiej sceny jazzowej, którzy są absolwentami lub jeszcze studentami Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Członkowie kwartetu są znani z aktywnego udziału w wielu różnorodnych projektach muzycznych, łączy ich głęboka pasja do eksplorowania granic jazzowych konwencji. Liderem zespołu jest pianista Mateusz Ozga, którego autorskie utwory łączą w sobie nowoczesne brzmienia z głębokim oddaniem dla bebopowej tradycji jazzowej. W skład zespołu wchodzą ponadto: Filip Krauz – trąbka, Krzysztof Mysona–kontrabas, Tymoteusz Huget – perkusja.

Koncert będzie – żartobliwie rzecz ujmując – polem do rodzinnej rywalizacji, gdyż liderami obu zespołów są mielczanie – ojciec i syn czyli Waldemar Ozga i Mateusz Ozga.

Koncert poprowadzi Jagoda Huber.

Bilety na Zaduszki Jazzowe w cenie 25 zł dostępne będą od 26 października w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Zapraszamy!

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Poszukaj w szafach, na strychu i w piwnicy!!!

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …