Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Ruszył remont w Jamach

Ruszył remont w Jamach

W miejscowości Jamy (Gmina Wadowice Górne) rozpoczął się remont drogi powiatowej Nr 1 166R.

Na blisko 3 kilometrowym odcinku, prowadzącym przez Jamy, wykonany zostanie remont nawierzchni drogi, jak również poboczy i chodników. Inwestycja przewiduje również remont mostu znajdującego się w pasie drogi.

Naprawione mają być belki poręczowe i gzymsy – odkucie zniszczonego betonu, uzupełnienie ubytków oraz nałożenie powłoki ochronnej, a także modernizacja poręczy i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego.

Miejsce remontu odwiedzili Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak i Michał Deptuła – Wójt Gminy Wadowice Górne. S. Lonczak podkreślał, że to bardzo ważne, aby ciągle udoskonalać i poprawiać stan lokalnych dróg. Jakkolwiek droga w pierwszej kolejności służy okolicznym mieszkańcom, to mamy świadomość tego, że jest „łącznikiem” dla okolicznych wiosek. To ważne, żeby była w dobrym stanie.

W rozstrzygniętym 1 września przetargu wyłoniony został wykonawca robót – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu. Jego oferta na wykonanie określonego w specyfikacji zakresu prac remontowych wyniosła 2 152 046,44 PLN (brutto). Prace mają zakończyć się w ciągu 100 dni od podpisania umowy.Nowa droga i chodniki będą dostępne dla mieszkańców Jam w styczniu 2024 roku.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 1 292 227 PLN oraz środków własnych Powiatu Mieleckiego – 860 819, 44 PLN.

mp

p r o m o c j a :

Nepomuki w dolinie Wisły i Wisłoki

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …