Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Sukcesy radomyskich instrumentalistów

Sukcesy radomyskich instrumentalistów

Maj obfitował w udane występy uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Radomyślu Wielkim na konkursach muzycznych.

Podczas XV Makroregionalnego Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych, który 29 maja odbył się w Kolbuszowej, Jan Szczerbiński z klasy trąbki Erwina Żebry oraz zespół „Ad MaioreS” w składzie: Szymon Siedlik, Mikołaj Sitko i Adam Sztorc z klasy waltorni i puzonu Agnieszki Siedlik zdobyli pierwsze nagrody. Z trzecią nagrodą wróciła Julia Olchawa z klasy trąbki E. Żebry.

Sukcesem „Ad MaioreS” zakończył się też występ na IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej, który 11 maja odbył się w Jarosławiu. Radomyski zespół na zajął tam pierwsze miejsce.

Z kolei 18 maja na I Brass Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Łańcucie Mikołaj Sitko i Anna Kozioł zdobyli wyróżnienia.

Gratulacje należą się Zuzannie Kurek i Mateuszowi Ślęczkowskiemu, którzy 18 maja zostali laureatami XIII Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I Stopnia w Strzyżowie. Zajęli oni odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Natomiast występując w duecie uplasowali się na trzeciej pozycji. Z kolei podczas VI Wiosennych Spotkań Młodych Gitarzystów w Pruchniku, które odbyły się 13 maja, Zuzia zdobyła drugą nagrodę, a Mateusz trzecią. Dodajmy, że oboje są uczniami Elżbiety Laskowskiej.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

p r o m o c j a :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …