Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Wsparcie przy budowie Hali Sportowej w Mielcu

Wsparcie przy budowie Hali Sportowej w Mielcu

21.06.2019. Budowa hali sportowej to jedna z największych inwestycji miasta w ostatnim czasie.  Wielofunkcyjność obiektu, w którym odbywać się będą imprezy sportowe, kulturalne  i wystawowe, służyć będzie całemu regionowi. Niezaprzeczalne jest, że tego typu hala jest potrzebna w naszym mieście, a jej obecność pozytywnie wpłynie na życie nie tylko sportowe, ale i kulturalne mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że koszt budowy hali to 140 mln zł, z czego ponad 30 mln stanowią dofinansowania zewnętrzne. Cała pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu  miasta. Dlatego Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wyszedł z propozycją do Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka o wsparcie w finansowaniu tego ogromnego przedsięwzięcia.

– Zwróciłem się do starosty z propozycją współpracy przy realizacji inwestycji budowy hali. Rozmawiałem także z wójtami i burmistrzami z naszego regionu. Budowa hali to wspólny interes całego Powiatu, dlatego wierzę, że wszystkim nam zależy na sukcesie projektu – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Zakończenie budowy hali sportowej wraz z basenem zaplanowane jest na wiosnę 2021 roku.  Widownia hali głównej pomieści 3056 osób, natomiast na widowni basenu będzie mogło zasiąść blisko 400 osób. Układ funkcjonalny obiektu będzie składać się z trzech niezależnych części: hali sportowo-widowiskowej, basenu i sali treningowej z zapleczem.

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …