Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Wydarzenia kulturalne w listopadzie cz. I

Wydarzenia kulturalne w listopadzie cz. I

6 listopada

Koncert Kuby Badacha „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” – 6 listopada, godz. 20, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bilety dostępne na goodtaste.pl

 * * *

Mielecki koncert wchodzi w skład trasy koncertowej zorganizowanej z okazji 10-lecia wydania płyty Kuby Badacha z piosenkami Andrzeja Zauchy. Podczas koncertu usłyszymy piosenki Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby BadachaJacka Piskorza.
Badach wraz z towarzyszącymi mu muzykami wykonawiele najbardziej znanych piosenek zmarłego wokalisty, m.in.: „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Bądź Moim Natchnieniem”.

Kuba Badach to znany polski wokalista i kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej. Współpracował m.in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: „Trzeci Wymiar” i „Nowy Świat”), później także z Ewą Bem, uczestnicząc w trasach koncertowych i nagraniach studyjnych.

Jest laureatem dwóch Fryderyków w kategorii „wokalista”.

11 listopada

Koncert niepodległościowy w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej – 11 listopada, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia wkasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Koncert Niepodległościowy  – artystyczny hołd dla najważniejszego w dziejach naszego kraju wydarzenia mieć będzie uroczysty przebieg. Orkiestra zaprezentuje dzieła wokalne i instrumentalne najwybitniejszych polskich kompozytorów w sposób szczególny honorując twórczość Stanisława Moniuszki (z uwagi na obchodzony w kulturze rok moniuszkowski), nie zabraknie również pieśni patriotycznych, w finale zaś zabrzmi tradycyjny już CantusMielecensis, gdy do artystów dołączą słuchacze, a wszystko to oprawione interesującymi informacjami o wydarzeniach sprzed wieku na ziemi mieleckiej

16 – 17 listopada

XIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego, w ramach którego 16 listopada od godz. 9 odbędą się Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty”, a o godz. 19 zapraszamy na spektakl tańca FACELESS – LESS FACE.

Bilety w cenie 15 zł od 11 listopada do nabycia wkasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Mielecki festiwal ma swoją rangę i renomę w całym kraju. Od lat przyjeżdżają do nas młodzi tancerze, aby konkurować o tytuły i nagrody, a także brać udział w warsztatach tanecznych, które prowadzą uznane autorytety w branży tańca współczesnego. W tym roku warsztaty będą odbywać się 16 i 17 listopada. Organizatorzy Festiwalu co rok przygotowują niespodziankę dla uczestników i mieleckiej publiczności – tym razem będzie to spektakl FACELESS LESS FACE, który obejrzymy 16 listopada. Zapraszamy!

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Poseł Fryderyk Kapinos otworzył biuro w Padwi Narodowej

W środę, 8 lipca w Padwi Narodowej została oficjalnie otwarta filia Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa. …