Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Mielcu – koncert inauguracyjny

XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Mielcu – koncert inauguracyjny

00_Eric_lu_plakat4 lipca, g. 19.30, sala widowiskowa Domu Kultury SCK – recital fortepianowy Erica Lu (USA) wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Koncert poprowadzi Adam Rozlach – dziennikarz muzyczny I programu Polskiego Radia i TVP Kultura. W programie recitalu m.in. Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina.

Bilety 60 zł (50 zł – balkon).

Amerykanin Eric Lu jest laureatem IV nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia. Jako 17-latek wygrał Krajowy Konkurs Chopinowski w Miami i był w historii tego konkursu najmłodszym laureatem I nagrody. Eric Lu rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat, mając zaledwie 12 lat wygrał Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Ettlingen w Niemczech, jest beneficjentem Tabor Foundation Piano Award Verbier Festival Academy (2015). Eric jest laureatem licznych konkursów pianistycznych, m.in. 9 Chopinowskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Moskwie (2014), Minnesota International e-Piano Junior Competition (2013).

Niedawno Eric Lu podczas XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie dał się poznać jako artysta wybitny, niezwykle wrażliwy, którego wykonania cechuje głębia i emocjonalność. IV miejsce ostatniego, bardzo mocno obsadzonego, konkursu chopinowskiego najlepiej świadczy o pianistycznej klasie Erica Lu.

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …