Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Zwycięstwo pań z Żarówki

Zwycięstwo pań z Żarówki

Koło Gospodyń Wiejskich z Żarówki (gm. Radomyśl Wielki) wygrało kulinarną „Bitwę Regionów” w powiecie mieleckim.

Konkurs odbył się 18 czerwca podczas „Pikniku z Produktem Polskim” na terenach rekreacyjnych przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 20 kół gospodyń z powiatu mieleckiego.

Najciekawszą i najsmaczniejszą potrawę zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarówce. Na tegoroczną edycję wydarzenia przygotowały one … „biedę”. – Była to tradycyjna potrawa w naszej miejscowości. Składała się na nią kapusta obwarzana, ziemniaki i grzyby suszone. Nasze ziemie nie są urodzajne, ale to co udało się pozyskiwać z płodów ziemi i pobliskich lasów, było wykorzystywane do przygotowania potraw – mówiła Beata Mrozowska z KGW Żarówka. – Sekretem potrawy jest jej smak. Nie było tu bardzo z czego gotować, więc kobiety doprawiały potrawę różnymi ziołami, żeby to co przygotują smakowało, aby było dobre – dodawała Beata Żytniak.

W nagrodę za wygraną na konto KGW powędrowało 2 tys. zł. Zwyciężczynie będą też reprezentować powiat mielecki w konkursie kulinarnym podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Boguchwale.

Głównym celem „Bitwy Regionów” jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem wydarzenia jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

p r o m o c j a :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …