Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / 24. Mielecki Festiwal Muzyczny

24. Mielecki Festiwal Muzyczny

Mielecki Festiwal Muzyczny, który w tym roku odbędzie się po raz 24, ma ugruntowaną, znakomitą markę wśród letnich festiwali muzycznych Podkarpacia. Zasłużył na to ambitnym repertuarem i dbałością o wysoką jakość obsady wykonawczej festiwalowych koncertów. W tym bardzo trudnym dla kultury roku – organizator 24. MFM – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu – przygotowało dla publiczności festiwalowej ciekawą ofertę muzyczną. Obok muzyki klasycznej, etnicznej, autorskiej, jest także propozycja dla miłośników jazzu.

Mielecki Festiwal Muzyczny umocnił swoją pozycję wśród melomanów Podkarpacie dzięki wybitnym muzykom, którzy tu koncertowali. Imponująco przedstawia się lista gwiazd, które koncertowały w ramach Mieleckiego Festiwalu Muzycznego od początku jego istnienia.  Wśród nich znaleźli się m.in.: Gwendolyn Bradley, Paul Esswood, Teresa Żylis-Gara, Małgorzata Walewska, Piotr Paleczny, Waldemar Malicki, Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Meisinger, Eric Lu. Festiwal gościł także m.in.: Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyr. Agnieszki Duczmal, „Sinfonietta Cracovia” pod dyr. Krzysztofa Pendereckiego, Czech PhilharmonicBrasses, Capella Cracoviensis, Praski Kwartet Gitarowy, Męski Chór „Swietilen” z Rostowa, „Poznańskie Słowiki”, czy Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, „SilesianChamberPlayers” pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Muzykę etniczną reprezentowali podczas Festiwalu: pieśniarka portugalskiej muzyki Fado – Fabia Rebordao, czy zespół URMULI z Gruzji.

Z roku na rok przekonujemy się, że udało nam się zaszczepić w naszej festiwalowej  publiczność ciekawość i otwartość na coraz ambitniejsze propozycje, o czym świadczy wysoka frekwencja na koncertach MFM.

W tym roku zaplanowaliśmy 5 koncertów i 3 wydarzenia towarzyszące. Festiwal odbędzie się we wrześniu, od 11 do 26 września.

Małgorzata Rojkowicz

Program do pobrania: najprogram_24_mfm

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …