Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Konferencja pt.”1050 lat chrześcijaństwa w Polsce chrzest Kościół tradycja”

Konferencja pt.”1050 lat chrześcijaństwa w Polsce chrzest Kościół tradycja”

DSC0320311 kwietnia 2016 r. w Muzeum Regionalnym w Mielcu odbyła się konferencja  pt.”1050 lat chrześcijaństwa w Polsce chrzest Kościół tradycja”. W jej ramach referaty wygłosili:

Prof. Lech Wojciechowski (KUL) – „Polska, która przejrzała na oczy” – Chrzest Mieszka I. Okoliczności i konsekwencje wydarzenia.

Prof. Eugeniusz Niebelski (KUL) – Kościół katolicki w latach niewoli narodowej.

Ks. dr hab. Janusz Królikowski, prof. UPJPII – Polskie millenium w papieskim Rzymie.

Dr Jerzy Skrzypczak (MRM) – Millenium chrztu Polski i państwowe obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego w Mielcu w 1966 roku.

Ks. dr Ryszard Banach (WSD w Tarnowie) – Uroczystości Tysiąclecia Chrztu w 1966 r. i ich skutki dla Kościoła w Polsce.

Konferencję zaszczycili m.in. Zbigniew Tymuła – starosta powiatu mieleckiego i Tadusz Siemek – wiceprezydent Mielca. Przybyli także proboszczowie: ks. Janusz Kłęczek i ks. Kazimierz Czesak, inni duchowni, przedstawiciele samorządów, instytucji, szkół, w tym młodzież szkolna. Konferencję zorganizowało Muzeum Regionalne w Mielcu oraz mielecki Klub Inteligencji Katolickiej.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …