Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Ruszyły zapisy na Rajd Rowerowy „Śladami Władysława Szafera w Mielcu”

Ruszyły zapisy na Rajd Rowerowy „Śladami Władysława Szafera w Mielcu”

rajd rowerowyJuż w najbliższą niedzielę 17 kwietnia 2016 r. odbędzie się rajd Rowerowy „Śladami Władysława Szafera w Mielcu.” Jest to impreza towarzysząca organizowanej w dniach 14-15 kwietnia 2016 r konferencji pod nazwą „W hołdzie wielkości Szafera.”

Celem imprezy jest upamiętnienie i przybliżenie sylwetki związanego z Mielcem, wybitnego polskiego botanika – prof. Władysława Szafera, w związku z przypadającą w tym roku 130. rocznicą jego urodzin.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Organizatorami rajdu rowerowego są:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu,

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Miejski w Mielcu,

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu

Start rajdu zaplanowano spod siedziby Nadleśnictwa Mielec przy ul. Partyzantów 11 w Mielcu o godzinie 11:00. Już od godziny 10:20 będzie możliwość wpisywania się na listę startową. Uczestnicy udadzą się drogą Mielec-Kolbuszowa w kierunku rezerwatu Buczyna na Cyrance w Przyłęku. Po krótkim postoju w rezerwacie uczestnicy udadzą się do Mielca, gdzie kolejnymi przystankami będzie m.in. miejsce, którym stał dom rodziny Szaferów, Cmentarz Parafialny, na którym spoczywa część rodziny prof. Szafera oraz bulwary nad Wisłoką gdzie swoje pierwsze badania naukowe prowadził młody Władysław Szafer. Zakończenie imprezy zaplanowano nad Wisłoką w sąsiedztwie Parku Oborskich.

Warunkiem udziału w rajdzie rowerowym jest wysłanie zgłoszenia na adres mailowy rajdsladamiszafera@o2.pl po wcześniejszym zapoznaniu się i zaakcentowaniu zapisów regulaminowych. Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko zgłaszanej osoby oraz oświadczenia:

Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem Rajdu Rowerowego „Śladami Władysława Szafera w Mielcu” i zaakceptowałem/am jego zapisy.

Oświadczam, że jest zdolny/a do udziału w rajdzie rowerowym „Śladami Władysława Szafera w Mielcu” i startuje na własną odpowiedzialność.

Oświadczam o braku przeciwskazań do udziału w rajdzie rowerowym „Śladami Władysława Szafera w Mielcu” zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 września 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad i warunków prowadzenia działalności w dziedzinie rekreacji ruchowej – Dz. U. z dnia 20 września 2001 r.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb organizacji Rajdu Rowerowego „Śladami Władysława Szafera w Mielcu”, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).

Każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone zwrotnym mailem.

Część trasy rajdu przebiega przez tereny leśne, dlatego należy przygotować się na występowanie naturalnych przeszkód terenowych, piasku, kamieni i korzeni.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która weźmie na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność.

 

Mapa trasy:

https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&hl=pl&authuser=0&authuser=0&mid=zFfcyVDGgRTQ.kXTQxnsZdOVI

Materiały do pobrania

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …