Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Fotogaleria / Spotkanie autorskie z Damianem Tomeckim w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej

Spotkanie autorskie z Damianem Tomeckim w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej

DSC_021111 kwietnia 2016 w Sali Widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej odbyło się spotkanie autorskie z Damianem Tomeckim. W spotkaniu wzięła udział młodzież z ZS w Woli Mieleckiej i ZST w Mielcu wraz wychowawcami, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, a także czytelnicy biblioteki.

Autora i licznie zgromadzoną grupę sympatyków literatury przywitała Justyna Ryczek, pracownik Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej. Przybliżyła zebranym postać młodego, mieleckiego pisarza, który zadebiutował w lipcu ubiegłego roku powieścią „Alfabet szyfru”.

Damian Tomecki jest absolwentem III LO w Mielcu. Studiuje teologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Tarnowie. Należy do mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”. Jego debiutancka powieść „Alfabet szyfru” została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i przez czytelników. Wkrótce na rynku wydawniczym pojawi się druga książka pt. „Auschwitz. Piekło dusz”. Książka, jak sugeruje tytuł, przedstawia piekło rzeczywistości, jakie panowało na terenie obozu zagłady w Oświęcimiu. Aktualnie autor pracuje nad projektem czwartego już utworu.

W trakcie poniedziałkowego spotkania wygłosił bardzo ciekawy filozoficzno-refleksyjny wykład, opowiedział o pracy twórczej, o problematyce swych utworów. Do dyskusji chętnie włączała się młodzież, przedstawiając własny punkt widzenia na omawiane kwestie. Spotkanie w Sali Widowiskowej zakończyło wspólne, pamiątkowe zdjęcie z autorem.

Następnie pisarz spotkał się w bibliotece z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie również nie zabrakło licznych pytań i oczywiście sesji zdjęciowej.

Dziękujemy Panu Damianowi Tomeckiemu za ciekawe spotkanie. Życzymy jednocześnie wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Justyna Ryczek

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …