Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Areszt za znęcanie się nad rodziną

Areszt za znęcanie się nad rodziną

8.09.2021. Mieleccy policjanci zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej matki i innych członków rodziny oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Wczoraj Sąd Rejonowy w Mielcu, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 2 miesięcy.

Na początku lipca br., mieleccy policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której wobec swojej matki oraz innych najbliższych miał dopuszczać się 28-letni mężczyzna. Jak ustalili mundurowi, awantury, wyzwiska, groźby i przemoc zdarzały się w tym domu, gdy tylko mężczyzna pił alkohol. Wtedy rodzina wzywała na pomoc Policję. W czasie jednej z ostatnich interwencji, podczas zatrzymania sprawcy przemocy, mężczyzna uderzył policjantkę barkiem, czym naruszył nietykalność cielesną umundurowanego funkcjonariusza Policji.

Postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że sprawca, nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, ale także nad innymi członkami rodziny, kierując wobec nich groźby pozbawienia zdrowia i życia. Wcześniej mężczyzna był również karany za znęcanie się nad rodziną.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 28-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się rodziną oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji.

Sąd Rejonowy w Mielcu, na wniosek Policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/105694,Areszt-za-znecanie-sie-nad-rodzina.html

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …