Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Filmowa muzyka Wojciecha Kilara

Filmowa muzyka Wojciecha Kilara

Park Oborskich był widownią niezwykłego koncertu, w którym główną rolę odegrała muzyka Wojciecha Kilara, a znakomitymi wykonawcami byli: pianiści Agnieszka i Piotr Kopińscy oraz trio z wiodącą rolą gitarzysty Grzegorza Kapołki. Kanwą koncertu była muzyka Wojciecha Kilara, zmarłego niespełna 10 lata temu wspaniałego kompozytora muzyki poważnej, znanego zwłaszcza szerokiej publiczności z muzyki do filmów, za którą otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. Cezara – europejski odpowiednik Oscara za muzykę do filmu „Pianista”. Mielecka publiczność wysłuchała zaskakujących improwizacji na temat muzyki z filmu „Dracula” czy „Pan Wołodyjowski”.

Trzeci koncert 26. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego zgromadził 8 września w Parku Oborskich wielu miłośników zarówno muzyki Kilara, jak i wspaniałych wykonawców. 

Justyna Pomykała-Berrached

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Sceny filmowe i życiowe, czyli dzieciństwo na gapę w kinie „Narew” – nowe wydawnictwo AWP

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …