Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Piąta jubileuszowa edycja Husqvarna-Gardner-Tarapata Indywidualna jazda na czas na mieleckim Lotnisku [foto z zakończenia 55 zdjęć]

Piąta jubileuszowa edycja Husqvarna-Gardner-Tarapata Indywidualna jazda na czas na mieleckim Lotnisku [foto z zakończenia 55 zdjęć]

Wyścig odbył się 10 września 2023 r. Jego organizatorzy to: Studio Wizualne, Urząd Miejski w Mielcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu oraz gospodarz Lotnisko Mielec. Zapraszamy na mieleckie Lotnisko wszystkich sympatyków dwóch kółek. Patronat honorowy i tytularny nad zawodami objęły firmy zlokalizowane tuż obok lotniska na ul. COP-u, a są nimi Husqvrna Group, Gardner Aerospace oraz Firma Tarapata.

Podobnie jak dwa lata temu cała trasa była poprowadzona na pasie startowym. Bez zmian pozostały osobne kategorie dla rowerów szosowych i czasowych. Zmianie uległy natomiast kategorie wiekowe, które w tym roku były co 10 lat! Na podium stanęło aż 72 osoby! Limit uczestników to 100 osób.

1. K/M-20 16-29 lat

2. K/M-30 30-39

3. K/M-40 40- 49

4. K/M-50 50-59

5. K/M- 60+

Dla wszystkich uczestników zawodów został przygotowany parking na terenie lotniska. Trasa zawodów była poprowadzona pasem startowym, a jedno okrążenie miało długość 5,33 km. Łącznie do przejechania były 3 pętle, co dało 16 km szybkiej jazdy z profesjonalnym elektronicznym pomiarem czasu.

Zawodnicy startowali z pozycji zatrzymanej, pojedynczo w jednakowych odstępach czasu co 30 sekund w kolejności ustalonej uprzednio przez organizatora wyścigu. Kolarze nie mogli korzystać z pomocy innych zawodników, a więc nie mogli jechać parami lub grupami; w przypadku gdy jeden doścignie drugiego na trasie wyścigu musi go wyprzedzić lub zachować co najmniej dwudziestopięciometrowy odstęp.

Organizatorzy zapewnili dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, a dla najlepszych niecodzienne ręcznie wykonane statuetki. Tradycyjnie każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy oraz posiłek regeneracyjny.

Inf. https://www.facebook.com/studiowizualne/past_hosted_events

Fot. Włodek Gąsiewski

p r o m o c j a :

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …