Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Jutro zamknięcie drogi Dąbie-Zagrody

Jutro zamknięcie drogi Dąbie-Zagrody

Trwa przebudowa drogi gminnej Dąbie – Zagrody – Ruda (gm. Radomyśl Wielki) polegająca na na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej na jezdni o dług. prawie 3 km i budowie chodnika na odcinku blisko 1 km.

W związku z tym Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S. A. z siedzibą w Dębicy jako wykonawca zadania pn.: „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Radomyśl Wielki” zawiadamia, że w wyniku konieczności wymiany przepustu w dniu 29 marca br. nastąpi całkowite zamknięcie drogi w Dąbiu (Zagrody), w godz. od 8:00-14:00. Objazd zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

Zakres inwestycji

Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim realizuje obecnie zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie niemal 5 mln zł, dotyczące poprawy gminnej infrastruktury drogowej.

Cała inwestycja obejmuje przebudowę pięciu dróg gminnych o łącznej długości nawierzchni jezdni 4,86 km metrów wraz z odcinkową budową chodników na odcinku 1676 m i przebudową dwóch odcinków chodników o łącznej długości 374 m. W ramach inwestycji na jezdniach zostanie położony beton asfaltowy. Poprawione zostanie także odwodnienie dróg poprzez udrożnienie istniejących przepustów drogowych, bądź budowę kanalizacji burzowej.

Które drogi?

Całe zadanie obejmuje przebudowę dróg gminnych:

– Dąbie – Zagrody – Ruda polegającą na budowie chodnika w jej pasie drogowym na odcinku 960 m oraz na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej na jezdni tej drogi na odcinku o długości 2925 m;

– Dulcza Wielka – Janowiec – Bielizny na odcinku o długości 1350 m, polegającą na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej;

– ul. Sobieskiego, ul. Sucharskiego i ul. Zawadzkiego na Osiedlu Kościuszki w Radomyślu Wielkim, polegającą na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku łącznym 584 m wraz z budową 716 m nowych chodników i przebudową dwóch odcinków chodników o łącznej długości 374 m.

Wykonawca ma czas na realizację całego zakresu zadania do 7 października br.

Wartość inwestycji po przetargu: 8,393 mln zł

Wartość dofinansowania: 4,997 mln zł

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

p r o m o c j a :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Poszukaj w szafach, na strychu i w piwnicy!!!

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …