Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Medyczna opieka dla biegaczy biorących udział w Biegu Niepodległości!

Medyczna opieka dla biegaczy biorących udział w Biegu Niepodległości!

Bieg Niepodległości, który jak co roku zgromadzi na starcie setki entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia, tym razem odbędzie się pod silną medyczną egidą. Ostatnio na różnego typu imprezach sportowych w Polsce i zagranicą coraz więcej jest przypadków nagłych zgonów lub zasłabnięć sportowców, dlatego w tym roku Medicarpathia przyłącza się do walki organizatorów z „Rzeszów Biega” o zdrowie i bezpieczeństwo sportowców.

Bezpłatne badania i porady medyczne

Obok Biura Zawodów, na stanowisku Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia, 10 listopada każdy uczestnik Biegu Niepodległości w godz. 15.00-18.00, będzie mógł bezpłatnie wykonać oburęczny, synchroniczny pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu glukozy we krwi, otrzymać porady dietetyczne i kardiologiczne oraz posłuchać wskazówek trenera personalnego. Także w dniu Biegu, stoisko medyczne będzie do dyspozycji sportowców w godzinach od 9.30 do 12.30. Pozyskana wiedza może być niezwykle przydatna nie tylko w tym dniu, ale także w każdym innym, w którym uprawiana jest jakakolwiek aktywność ruchowa.

Monitorowanie pracy serca i wydolności podczas zawodów

– Jeden z zawodników, który zgłosi się na  stanowisko Medicarpathii w dniu 11 listopada do godziny 11.00, weźmie udział w Biegu Niepodległości z zainstalowanym nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli zdalnie monitorować częstość akcji jego serca, zapis EKG oraz poziom tlenu we krwi tętniczej. Po zawodach, oczywiście także nieodpłatnie, przeanalizujemy wyniki monitorowania – akcentuje kardiolog Adam Młodziankowski, prezes Medicarpathii.

Zapisy na pakiety imprez biegowych odbywają się w biurze zawodów Biegu Niepodległości w Rzeszów Plaza w dniu 10.11 godz.15-18.00 i w dniu 11.11. od 9.00 do 12.00.

Aneta Dyka-Urbańska

Sprawdź również

„Podkarpackie sięga po Największych!” – Życia mała garść… piosenki Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach Dom Kultury w Przecławiu wypełnił się niezwykłymi dźwiękami podczas czwartej edycji cyklu …