Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Zdrowie i uroda / Puchar Wójta dla Zarównia

Puchar Wójta dla Zarównia

Na stadionie piłkarskim LUKS Grunwald w Padwi Narodowej odbył się Gminny Amatorski Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Padew Narodowa.

 

W zawodach, których organizatorem był Klub Sportowy Grunwald i Wójt Gminy Padew Narodowa, wzięło udział pięć drużyn. System rozgrywek przewidywał eliminacje i wyłonienie półfinałowej czwórki, a następnie mecz o 3. miejsce i finał.

W drodze losowania automatyczny awans do półfinałów przypadł drużynie z Domacyn. W meczach eliminacyjnych Juniorzy LUKS Grunwald przegrali z LKS Zarównie 0:1 po bramce z rzutu karnego Marcina Domagały, a KS Pierzchne wygrało z OSP Padew Narodowa 3:1 (bramki dla Pierzchnego: Piotr Tomczyk 2 i Robert Kmuk, dla OSP: Bartek Piątek). Zespoły przegrane z gier eliminacyjnych rozegrały konkurs rzutów karnych o czwarte miejsce w półfinałach. W nim lepsi okazali się Juniorzy LUKS (3:1).

W pierwszym półfinale Domacyny pokonały Juniorów 2:1 po golach Kamila Pubrata i Pawła Szklarz (dla Juniorów strzelił Damian Lombara). W drugim meczu półfinałowym LKS Zarównie pokonał KS Pierzchne 3:0 (bramki: Mateusz Małodziński 2, Maciej Czerw). W meczu o trzecie miejsce Pierzchne po golu Adriana Pieroga pokonali Juniorów 1:0.

W finale zespół z Domacyn, w którym wstępowali także zawodnicy z innych sołectw nadwiślańskich tj. Przykopa, Wojkowa i Rożniat, zmierzył się z Zarówniem, w którym grali również mieszkańcy wsi „podleśnych”, czyli Zachwiejowa, Babul, Piechota oraz padwianie. Mecz był emocjonującym widowiskiem. Gole padały w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry i dogrywce, po której było 2:2. Zdobywcę Pucharu Wójta musiały wyłonić rzuty karne, w których o jedno trafienie lepsi byli reprezentanci Zarównia.

Pamiątkowe puchary i nagrody wręczał Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta, sołtys wsi Padew Narodowa Józef Kawik, prezes LUKS Grunwald Jacek Pierzchała i Jan Małodziński w zastępstwie nieobecnego sołtysa Zarównia Mariana Rupia.

arz

Zwycięska drużyna wraz z organizatorami. Fot. UGPN

 

FINAŁ

LKS Zarównie – KS Domacyny 1:1 (dogrywka 2:2) karne 4:3

Bramki: Zarównie –Mateusz Małodziński 2; Domacyny – Piotr Raś, Piotr Bik.

 

TABELA KOŃCOWA:

1. LKS Zarównie

2. KS Domacyny

3. KS Pierzchne

4. Juniorzy LUKS Grunwald

5. OSP Padew Narodowa

 

NAGRODY INDYWIDUALNE

KRÓL STRZELCÓW: Mateusz Małodzński – 4 bramki (Zarównie) – nagroda specjalna sołtysa wsi Padew Narodowa Józefa Kawika.

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Maciej Rup (Zarównie) – nagroda specjalna Wójta Gminy Padew Narodowa Roberta Pluty.

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY:

Wojciech Rup i Marcin Domagała (Zarównie)

Piotr Bik i Paweł Szklarz (Domacyny)

Damian Lombara (Juniorzy)

Piotr Tomczyk (Pierzchne)

Sprawdź również

Skaner naczyń krwionośnych – taki sprzęt w karetce tylko w Podkarpackiej Stacji?

Teraz nie ma dla nas trudnych wkłuć!  – mówią ratownicy Wygrana w I Opolskich Regionalnych Mistrzostwach …