Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Spotkanie opłatkowo-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu

Spotkanie opłatkowo-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu

W niedzielę, 22 stycznia br. odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu mieleckiego.

Tradycyjny opłatek struktur PiS w powiecie mieleckim powrócił w tym roku po trzyletniej przewie spowodowanej pandemią COVID-19. W niedzielne popołudnie w sali konferencyjnej Inkubatora Nowych Technologii IN-TECH 1 w Mielcu pojawiło się blisko 300osób. Na wydarzeniu obecni byli parlamentarzyści i samorządowcy, m.in.:Poseł na Sejm RP Jan Warzecha; Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos; Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl; Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu Waldemar Barnaś; Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu Stanisław Kagan. W spotkaniu uczestniczyli równieżksięża z parafii powiatu mieleckiego.

W swoich wystąpieniach podczas spotkania politycy PiS poruszali kwestie związane z pandemią COVID-19, wojną w Ukrainie, sprawami gospodarczymi kraju, inwestycjami w powiecie mieleckim i województwie podkarpackim czy też zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Po części oficjalnej wydarzenia jego uczestnicy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Spotkanie opłatkowe wykonaniem kilku kolęd uświetniła AgataChciuk – Rokosz, instruktor w Domu Kultury w Przecławiu, przy akompaniamencie Leny Goleń z Dębicy.

Spotkanie zostało poprzedzone Mszą Świętą za Ojczyznę z intencji członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu mieleckiego, która sprawowana była w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Również przed spotkaniem opłatkowym parlamentarzyści i samorządowcy PiS złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na Cmentarzu Parafialnym w Mielcu przy mogile Mieczysława Koryckiego – weterana Powstania Styczniowego. W niedzielę 22 stycznia przypadła bowiem 160. rocznica wybuchu tego zrywu narodowowyzwoleńczego.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

Sprawdź również

Wśród najlepszych na Podkarpaciu

Historyczny awans koszykarek ZSP Ruda (Gmina Radomyśl Wielki) do finału wojewódzkiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego! …