Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Areszt dla sprawcy kradzieży samochodów i pobicia

Areszt dla sprawcy kradzieży samochodów i pobicia

21.09.2020. Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież dwóch pojazdów i pobicie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom zawnioskować o areszt. Decyzją sądu, mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy, który ma na swoim koncie wiele przestępstw, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Od kilku miesięcy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży i pobić, jakich dopuszczał się 26-latek, na terenie gminy Tuszów Narodowy. Mężczyzna kilkakrotnie był zatrzymywany przez miejscowych funkcjonariuszy jak i przez policjantów z sąsiednich powiatów. Ma na swoim koncie głównie drobne kradzieże i włamania.

Policjanci ustalili, że mężczyzna na początku września, w kilkudniowych odstępach czasu, ukradł citroena berlingo i forda focusa. Podejrzany wiedząc, że ma na swoim koncie wiele przestępstw, ukrywał się przed organami ścigania. Funkcjonariusze ustalili miejsce jego pobytu i zatrzymali podejrzanego, gdy jechał skradzionym fordem. W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Nie posiadał jednak uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podczas wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że 26-latek kilka dni wcześniej sprzedał samochód marki Citroen Berlingo. Kupił go przypadkowo napotkany mężczyzna w miejscowości Bircza, w powiecie przemyskim, za cenę znacznie niższą od rynkowej. Funkcjonariusze odzyskali citroena i zabezpieczyli na parkingach oba skradzione auta. Po zakończeniu czynności trafią one do rąk właściciela.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-letniemu mężczyźnie zarzut kradzieży dwóch pojazdów, nie stosowania się do wyroków sądu, oraz zarzut pobicia, którego jak ustalili policjanci dopuścił się kilka tygodni wcześniej w Maliniu. Na wniosek funkcjonariuszy poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Tam podejrzany będzie czekał na karę jaką poniesie za dotychczas popełnione przestępstwa.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf. i fot.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/99862,Areszt-dla-sprawcy-kradziezy-i-pobicia.html

Sprawdź również

Dodatkowe łóżka COVID

Do 110 zwiększona zostanie ilość łóżek w mieleckim szpitalu dla tzw. pacjentów covid’owych. Taką decyzję …