Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Bezpłatne badania w kierunku jaskry, USG bioderek u dzieci do roku życia, porady kardiologiczne i diabetologiczne

Bezpłatne badania w kierunku jaskry, USG bioderek u dzieci do roku życia, porady kardiologiczne i diabetologiczne

?

Piknik Zdrowia w Medicarpathii – prezent, który wybrali pacjenci

Badanie przesiewowe pod kątem jaskry i profilaktyczne USG bioderek u najmłodszych, wczesne wykrywanie chorób serca i cukrzycy – to absolutny top listy działań profilaktycznych, o które pytają podkarpaccy pacjenci. Będzie można je wykonać bezpłatnie w Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia w Rzeszowie z okazji 1. urodzin placówki. Piknik Zdrowia w sobotę, 23 czerwca od 10.00 do 14.00 w Medicarpathii. Będzie również synchroniczny pomiar ciśnienia, analiza składu ciała, porady dietetyczne.

Pacjenci pytają, bo są coraz bardziej świadomi

Coraz więcej mówi się o tym, że bardzo groźne choroby, takie jak: jaskra, cukrzyca, choroby serca rozwijają się bezobjawowo, a wykrywa się je zwykle przypadkiem podczas wizyty u lekarza. A im wcześniej, tym lepiej! Z kolei USG bioderek metodą Grafa jest tak ważne, bo wczesna diagnoza oraz odpowiednia terapia pozwalają wyeliminować późniejsze poważne problemy spowodowane nieprawidłowościami rozwoju panewki stawu biodrowego. Ortopeda z dużą praktyką, Paweł Jasiński, nie ma wątpliwości, że takie badanie u dzieci daje się zastosować sprawnie w codziennej praktyce ortopedy, więc także podczas Pikniku Zdrowia.

Jaskra – nie musi „wyjść” przypadkiem!

Termin: jaskra jest szeroki i obejmuje wiele rodzajów choroby oczu. Wspólnym mianownikiem jest to, że prowadzą one do zaniku nerwów wzrokowych i ślepoty. Jaskra może przebiegać bezobjawowo, zdarza się jednak, że pojawiają się sygnały ostrzegawcze, takie jak światłowstręt, częste łzawienie oczu, widzenie tęczowych kół lub mroczków. Objawy nie muszą świadczyć o tym, że mamy chorobę oczu, ale na pewno powinny skłonić do upewnienia się czy z naszym wzrokiem wszystko jest w porządku. W sobotę będzie świetna okazja – przez kilka godzin do dyspozycji będzie doświadczona okulistka dr n. med. Małgorzata Ozimek.

Nie zabraknie kardiologów i diabetologów!

– Nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca to niezwykle groźne choroby cywilizacyjne. Ale to nie jest tak, że jesteśmy bezradni! Profilaktyka, czyli badania, tryb życia, dieta potrafią uratować zdrowie, a nawet życie – mówi lek. Adam Młodziankowski, kardiolog, prezes Medicarpathii. Jeśli pomiar cukru, to i porady praktykującego diabetologa, lek. Anny Jopek.

Aneta Dyka-Urbańska

Sprawdź również

PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ 1:3 (zdjęcia, wideo)

1/4 Totolotek Puchar Polski PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ (1:2) środa 27 maja 2020, godz.20.10 …