Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Dobiegły końca prace związane z likwidacją osuwiska w Zgórsku. Zamknięta od roku droga jest  już przejezdna.

Dobiegły końca prace związane z likwidacją osuwiska w Zgórsku. Zamknięta od roku droga jest  już przejezdna.

Inwestycja polegała na zabezpieczeniu terenu przed rozszerzaniem się osuwiska i dalszej degradacji terenu oraz na wykonaniu nowego systemu odwodnienia i przebudowie drogi wraz z chodnikiem.

Z terenu objętego inwestycją zniknęły już maszyny budowlane, teren został na nowo uformowany, zgodnie z wytycznymi projektu, a w pasie drogowym ułożono nową warstwę masy asfaltowej.

Ten odcinek drogi ma istotne znaczenie dla okolicznych mieszkańców, ale także dla tych mieszkających nieco dalej, w gminach Wadowice Górne i Radomyśl Wielki.

W piątek 6 października na zboczu osuwiska spotkali się  gospodarze obu Gmin – Michał Deptuła i Józef Rybiński oraz Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak i Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu nadzorujący przebieg inwestycji drogowych w Powiecie Mieleckim.

Samorządowcy ocenili jakość wykonania prac jako zadowalający. Zabezpieczenia osuwiska zrobione zostały „na wyrost”, więc inwestycja powinna długo służyć lokalnej społeczności – ocenili.

W najbliższym czasie odbędzie się oficjalne otwarcie tego fragmentu drogi. Jego data nie została jeszcze ustalona.

Marek Patyk

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …