Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Premiera sztuki „Pigmalion”

Premiera sztuki „Pigmalion”

Premiera sztuki „Pigmalion” w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości im. Stefana Ostrowskiego – 21 października, g. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 30 do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Teatr Rozmaitości  im. Stefana Ostrowskiego SCK w Mielcu ma nową propozycję dla mieleckiej publiczności. Tym razem będzie to „Pigmalion” Georg’a Bernarda Shawa, sztuka doskonale znana polskiej publiczności zarówno z desek scenicznych, jak i wielu filmowych adaptacji ze słynnym musicalem „My Fair Lady” na czele. Wskutek zakładu między dwoma londyńskimi dżentelmenami, kwiaciarka Eliza staje się przedmiotem eksperymentu. Profesor Higgins postanawia nieokrzesaną, nieobytą, niewykształconą, mówiącą dialektem dziewczynę zmienić w ciągu kilku miesięcy w prawdziwą lady, której prostego pochodzenia nie domyśliłby się bywalec dworu królewskiego. Eliza przechodzi wszechstronną metamorfozę, a jej efekty są tak spektakularne, że robią wrażenie nawet na twórcy tej przemiany. Co z tego wyniknie?

Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Klaus, a w spektaklu zobaczymy aktorki i aktorów Teatru Rozmaitości, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia.

W dotychczasowym repertuarze Teatru Rozmaitości znalazły się do tej pory m.in.: widowisko „Misterium Bożego Narodzenia” (2013 r.), „Dziewczyny z pomysłem” (2014 r.), „Damy i huzary” (2015 r.), udział w montażu słowno -muzycznym „Mielec się bawi: Kochamy lata 70.”, „Gdzie diabeł nie może” (2016 r.), „Ciotka” (2017 r.), „Wesele” St. Wyspiańskiego (2018 r.), Ożenek -Gogola (2020 r.), „Królowa Przedmieścia” (2021 r.).

Obsada sztuki: Maciej Błachowicz, Grzegorz Cebula, Grażyna Chamielec, Eugeniusz Idzior, Barbara Jabłońska, Dagmara Jachyra, Piotr Klamka Piotr, Kamil Kosiba, Genowefa Królikowska, Zbigniew Modras, Janusz Pacholec, Paweł Pazdan, Barbara Stec, Sabina Tabor-Orzechowska, Elżbieta Witek.

Solo na skrzypcach – Kalina Rokosz.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

„Zdążyć przed Judaszem” duodrama Włodka Gąsiewskiego oparta na faktach autentycznych

bezpłatna wersja pdf:

Ukazał się e-book Włodzimierza Gąsiewskiego TRZY DNI PÓŹNIEJ, „Złote Pióro” ZLP Rzeszów 2005 r.

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …