Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Szczęśliwa siódemka MOS

Szczęśliwa siódemka MOS

Rada Miejska w Mielcu zrobiła niezwykły prezent Mieleckiej Orkiestrze Symfonicznej u progu siódmego sezonu artystycznego. Dotąd MOS działał w ramach stowarzyszenia, decyzją radnych orkiestra będzie odtąd działać jako samorządowa instytucja artystyczna. Tę decyzję Rada podjęła na posiedzeniu 28 października.

W tej radosnej atmosferze Mielecka Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła swój VII sezon artystyczny Koncertem inauguracyjnym. Ale zanim rozbrzmiała muzyka, o przełomowym i historycznym momencie w życiu MOS mówił jej dyrygent, Piotr Wyzga. Nazwał decyzję Rady Miejskiej bezprecedensowym aktem, który lokuje MOS w gronie dwóch elitarnych instytucji artystycznych, obok Podkarpackiej Orkiestry Symfonicznej w Rzeszowie. Piotr Wyzga dziękował wszystkim, którzy wspierali dotąd MOS, ze szczególnym naciskiem podkreślał rolę licznego grona Mecenasów i Patronów orkiestry.

W programie koncertu MOS, który odbył się 8 października w sali widowiskowej Domu Kultury SCK, znalazły się utwory: Gabriela Faure (z solową partią wiolonczeli w wykonaniu Katarzyny Bochenek Meisner), Antonina Dvoraka, Edvarda Griega i Gioacchino Rossiniego. Znane i lubiane utwory przypadły do gustu mieleckiej publiczności.

O utworach, czasach, w których powstały, ich kompozytorach opowiadał prowadzący koncert Tomasz Łępa, który nie szczędził publiczności zabawnych dykteryjek i anegdot związanych z prezentowanymi dziełami.

Współorganizatorem koncertów Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Włodek Gąsiewski, Krystyna Gargas-Gąsiewska „Bieszczadzkie szlaki ikon – droga do Łopienki” wydanie drugie 2022

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …