Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Koncert Łukasz Długosz – flet Artur Jaroń – fortepian

Koncert Łukasz Długosz – flet Artur Jaroń – fortepian

XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny – Łukasz Długosz – flet, Artur Jaroń – fortepian

reklama:

 

 

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Mieczysława Karłowicza w Mielcu

zapraszją na koncert w ramach

XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

 

Łukasz Długosz – flet

Artur Jaroń – fortepian

 

18 sierpnia 2015 godz. 19.30, Sala Królewska Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu

bezpłatne wejściówki do odebrania w pok. nr. 10 I piętro Domu Kultury SCK w Mielcu (pn.-pt. 8.00-16.00)

oraz kasie kina GALAKTYKA

 

ŁUKASZ DŁUGOSZ uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Absolwent Hochschule für Musik und  Theater  w Monachium, Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryż oraz Yale University w New Haven.

Zwycięzca wielu prestiżowych  konkursów  międzynarodowych: m.in. w  Paryżu, Monachium, Odense, Viggiano.

Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal we Wiedniu, Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Agnieszka Duczmal,  Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk.

Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora, z którym nagrał płytę w 2014 roku.

Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską.

Wielu wybitnych współczesnych kompozytorów dedykowało artyście swoje utwory m.in.: Enjott Schneider, Michael Colina, Harald Genzmer, Kaja Sariaho, Paweł Mykietyn, Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Piotr Moss.

Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe takie jak: BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio PR2, NDR, Radio France, RMF Classic.

Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji.

Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród i nominacji m.in. : Gloria Artis, Gasteig-Musikpreis,, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zeit-Preis , Deutsche Stiftung Musikleben, Paszporty Polityki i Gwarancje Kultury.

Narodowy Bank Polski sfinansował film telewizyjny o artyście, pokazywany na antenie TVP1 i TV Polonia.

Artysta nagrał wiele albumów m.in dla wytwórni Sony, Naxos, Fleur de Son Classic.

W styczniu 2010 roku zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą następnie nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

W styczniu br. otrzymał prestiżową nagrodę fonograficzną International Classical Music Award (ICMA).

 

ARTUR JAROŃ

Urodził się w Kielcach, ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu profesor Ireny Sijałowej-Vogel, a także studia podyplomowe w Konserwatorium Odesskim w klasie profesora Anatolij a Kardaszewa. Odbył kursy mistrzowskie pod kierunkiem profesor Wiery Gornostajewej i Güntera Ludwiga. Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solista i kameralista.

 

Występował z większością polskich orkiestr na czele z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie oraz zespołami fi lharmo- nicznymi w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Kielcach, Katowicach, Lublinie, Jeleniej Górze, Olsztynie, Opolu, Szczecinie, Słupsku, Toruniu, Wałbrzychu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Toruniu. Koncertował za granicą w Niemczech, Szwecji, Danii, Słowacji, Rosji, na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Współpracował z gronem wybitnych polskich dyrygentów, by wspomnieć nazwiska Jerzego Maksymiuka, Jerzego Salwarowskiego, Marka Pij arowskiego, Agnieszki Duczmal, Tadeusza Wojciechowskiego. Jako kameralista współpracował m.in. z Teresą Żylis-Gara, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem, Adamem Zdunikowskim, Gwendolyn Bradley i Stefanią Toczyską. Stale współpracuje ze skrzypaczką Ludmiłą Worobec-Witek, z którą koncertował we: Francji,Niemczech, Belgii, Portugalii, Ukrainie, Słowacji, Szwecji, Włoszech, Austrii i USA. W 2005 r. wystąpili wspólnie z recitalem w Weill Recital Hall (Carnegie Hall) w Nowym Jorku. Dokonał nagrań dla Radia Kielce i Telewizji Rosyjskiej. Ma w swym dorobku pięć płyt CD z muzyką solową i kameralną. Wśród dokonanych przez Artura Jaronia nagrań jest wyjątkowy rarytas, rzadko wykonywany i nagrywany Koncert na fortepian i skrzypce F. Mendelssohna-Bartholdy’ego. Od 20 lat jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju oraz prowadzi autorską imprezę cykliczną Salon Muzyki Kameralnej w Kielcach. Za działalność artystyczną i organizatorską, otrzymał szereg prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Wojewody Kieleckiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagrodę Miasta Kielc, statuetki Lidera Regionu w dziedzinie kultury, Złotego Emeryka. Za pracę pedagogiczną odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczony również Brązowym Krzyżem Zasługi. Jest dyrektorem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Inicjator Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Wokalistów im. Krystyny Jamroz, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach, Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego oraz Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitara viva. Był jurorem w konkursach pianistycznych: A.M.A. Calabria we Włoszech, M. Moszkowskiego w Kielcach, T. Leszetyckiego w Łańcucie.

 

Inf. SCK Mielec

 

 

 

 

 

Sprawdź również

Majowy kulturalny rozkład jazdy

1 maja „Majówka z folklorem” – koncert ZPiT „Rzeszowiacy” – 1 maja, godz. 17, Górka …