Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Antykwariat wydawnictwa / Wystawy / MIELECJANA 2001 – MIELEC I ZIEMIA MIELECKA W SZTUCE

MIELECJANA 2001 – MIELEC I ZIEMIA MIELECKA W SZTUCE

W dniu 14 września br. w art. studio-galeria w Mielcu, przy ul. Mickiewicza 7, odbył się wernisaż wystawy ,,Mielecjana – Mielec i Ziemia Mielecka w sztuce’’, na wstępie którego chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar bestialskiego ataku terrorystycznego na Nowy Jork i Waszyngton. Także dla zachowania powagi i solidarności z narodem amerykańskim zrezygnowano z planowanej aukcji obrazów, a symboliczną lampkę szampana zastąpiła Coca-Cola – symbol wolnej Ameryki.

Przybyłych gości powitała Krystyna Gargas-Gąsiewska i Włodzimierz Gąsiewski – właściciele galerii, a następnie głos zabrał Władysław Ortyl – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, który przyjął honorowy patronat nad wystawą. Władysław Ortyl pogratulował pomysłu zorganizowania wystawy i mecenatu nad sztuką, zaś artystom życzył wielu dalszych osiągnięć w ich pracy twórczej. Także Zdzisław Nowakowski – przewodniczący Rady Miejskiej Mielca złożył gratulacje i życzenia dla inicjatorów ekspozycji oraz prezentujących swe dzieła plastyków. 

W wernisażu wzięło udział kilkadziesiąt osób z mieleckich kręgów  kultury, samorządu i edukacji. Przybyło też wielu sympatyków sztuki oraz miłośników mieleckiej starówki. Wielu z nich złożyło okolicznościowe wpisy do Księgi Pamiątkowej. Spotkanie było też okazją do wymiany poglądów na temat zaprezentowanych dzieł dziewiętnastu twórców związanych z Ziemią  Mielecką oraz nieżyjącego już prof. Władysława Żurawskiego – najwybitniejszego przedstawiciela mieleckich plastyków.

 

Szanowni Państwo, 
Drodzy autorzy prac, 
organizatorzy i miłośnicy sztuki!

 

W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego chciałbym bardzo serdecznie pogratulować zorganizowania tej wspaniałej wystawy pt.: „Mielecjana „2001 – Mielec i Ziemia Mielecka w sztuce”. Jest to doskonała popularyzacja twórczości naszego regionu. 
Do państwa Gąsiewskich chciałbym skierować szczególne podziękowania i gratulacje wynikające z faktu, iż wystawa ta jest przykładem ich prywatnego mecenatu, który jest wspierany przez samorząd województwa. 
Potrzeba zorganizowania takiej wystawy promuje dążenie do rozwoju potencjału intelektualnego społeczeństwa. 
Twórcy związani z Mielcem i Ziemią Mielecką w każdej ze swych prac przedstawionych tutaj pozostawili cząstkę siebie. Poszukując formy starali się wyrazić swe uczucia. Utożsamiają się w ten sposób z regionem, gdyż elementy szczególnie ważne dla jednostki kształtują całe społeczeństwo. 
Wszystkie przedstawione na tej wystawie prace w sposób szczególny promują miejsce z którym związani są ich autorzy. Poprzez różnorodność form chcieli oni przybliżyć i zwrócić uwagę na ich małą ojczyznę, którą jest Ziemia Mielecka. Wystawa ta przedstawiająca walory kulturowe w korzystny sposób wpłynie na rozwój społeczny. Będzie to znaczące nie tylko dla Mielca ale też dla całego regionu podkarpackiego. 
Na zakończenie chciałbym jeszcze raz podziękować i pogratulować organizatorom wspaniałego pomysłu. Wszystkim sponsorom dziękuję za wsparcie, organizatorom życzę wielu sukcesów w dalszej działalności, twórcom dzieł wspaniałych pomysłów, a wszystkim Państwu wielu niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można kontynuować tego typu przedsięwzięcia. Tego naprawdę serdecznie życzę!

 

Wystawy

Sprawdź również

Ikony w mieleckiem w obrazie i przekazie

Szanowni Państwo! W art-studio-galeria-antykwariat przy ul. Jana III Sobieskiego1/1 w Mielcu można oglądać kolekcję Ikon …