Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w czasie wakacji

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w czasie wakacji

policja wakacjeMielec, 27-06-2016

W piątek rozpoczęły się wakacje. Czas wypoczynku, ale i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z urlopu podczas wakacji, a szczególnie dzieci, mieleccy policjanci prowadzić będą szereg działań prewencyjnych pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2016”.

Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować mieleckimi drogami, jak i korzystać z walorów turystycznych naszego powiatu. Dla policjantów ruchu drogowego i prewencji jest to okres wzmożonej pracy. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują również stan trzeźwości kierowców.
W trakcie działań policjanci zwrócą szczególną uwagę między innymi na:
1) stan trzeźwości kierujących,
2) stan techniczny pojazdów,
3) braki w wyposażeniu, w tym dotyczące urządzeń samoczynnie rejestrujących   prędkość pojazdu, czas jazdy oraz postoju,
4) dobór miejsc w czasie podróży,
5) dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,
6) właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży,
7) stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdni na podległym służbowo terenie, oraz innych nieprawidłowości związanych z oznakowaniem.
8) w każdy wtorek prowadzone będą wzmożone działania ukierunkowane na poprawę   bezpieczeństwa pieszych pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy”.
Policjanci Wydziału Prewencji będą odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą z nimi rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.
Mieleccy policjanci zadbają również o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkich atrakcyjnych turystycznie miejscowościach nasilone zostaną patrole policyjne m.in. przy kąpieliskach i rzekach, wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.
Już przez weekend trwały wzmożone działania pod nazwą „Pierwszy weekend wakacji 2016” ukierunkowany właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym pierwszym podróżującym na wakacje. Przez 3 dni do służby zostało skierowanych 40 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pracowali na terenie całego powiatu mieleckiego.
W tym czasie doszło do jednego wypadku drogowego i dziewięciu kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 8 nietrzeźwych kierujących i w stanie po użyciu alkoholu.
Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach – plastycznym i filmowym „Bezpieczne Wakacje 2016”. O szczegółach przeczytasz tutaj.

Sprawdź również

Naba i Bary rozpoczynają służbę w mieleckiej komendzie

Dwa nowe psy zasilą szeregi mieleckiej policji. Czworonogi wraz ze swoimi przewodnikami właśnie wróciły ze …