Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Poprawią retencję wody w rzekach

Poprawią retencję wody w rzekach

Jesienią bieżącego roku i wiosną przyszłego na najważniejszych ciekach wodnych na terenie gminy Radomyśl Wielki będą prowadzone prace konserwacyjne.

Roboty zleciło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie po usilnych zabiegach władz Gminy Radomyśl Wielki radnych oraz sołtysów. Nadzór Wodny w Dąbrowie Tarnowskiej wytypował do realizacji roboty na:

– Potoku Zgórsko w Rudzie i Podborzu, gdzie zlikwidowane zostaną wyrwy brzegowe spowodowane działalnością bobrów;

– Potoku Dęba w Janowcu, gdzie prowadzone będzie wykaszanie i tzw. hakowanie (usunięcie z dna rowu wszelkiej roślinności, gałęzi, liści oraz innych zanieczyszczeń, umożliwiające swobodny spływ wody), a także ewentualne dodatkowe prace po odkryciu brzegów;

– Potoku Jamnica w Żarówce, Dulczy Wielkiej i Dulczy Małej (wykaszanie i hakowanie);

– Potoku Partyńskim na całej długości (wykaszanie i hakowanie);

– Kanale J4 w Pniu i Dulczy Małej (wykaszanie i hakowanie).

Dodajmy, że nie będą prowadzone prace z zakresu regulacji potoków (np. likwidacji meandrów) i ich pogłębiania, mając na uwadze zrównoważoną gospodarkę wodną i problemy wynikające z okresów suszy.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Dodatkowe łóżka COVID

Do 110 zwiększona zostanie ilość łóżek w mieleckim szpitalu dla tzw. pacjentów covid’owych. Taką decyzję …