Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Nie ma samozadowolenia

Nie ma samozadowolenia

W sobotę 14 listopada o godzinie 16:00 piłkarze Stali Mielec podejmą na własnym stadionie GKS Tychy.

 

Stal jest liderem tabeli 2 ligi, GKS Tychy to klub, który spadł z 1 ligi i chce do niej szybko powrócić. Kilka wpadek sprawiło, że GKS musi gonić czołówkę ligi, do miejsca trzeciego traci pięć punktów. W efekcie goście w sobotę zrobią wszystko by zdobyć stadion w Mielcu, na którym Stal w tym sezonie jeszcze nie przegrała.

– Tak jak zwykle trzeba spodziewać się zaciętego meczu – mówi trener mielczan Janusz Białek. – My mamy coś do udowodnienia – dodaje. Przed meczem z Tychami jest optymistą. – Wydaje się, że są w niezłej dyspozycji – tak ocenia swoich zawodników na podstawie ostatnich treningów.

Białek zwraca jednak uwagę, że to końcówka rundy, piłkarze na boiskach spędzili już wiele tygodni. – Wszystkim jest trudno, trzeba brać pod uwagę dyspozycję dnia. To już siedemnaste spotkanie, ostatni mecz rundy jesiennej, a dojdą jeszcze dwie kolejki rundy wiosennej – komentuje. Mimo wszystko spodziewa  się w sobotę dobrego spotkania. – Poziom dobry, dwóch równorzędnych drużyn. Podejrzewam, że oba zespoły zagrają dobry mecz – zapowiada.

Zdobycz punktowa mielczan w tym sezonie jest także bardzo dobra. To 34 punkty przed ostatnim meczem rundy jesiennej i jeszcze dwoma kolejnymi z rundy wiosennej zaplanowanymi w listopadzie. Stal też chwali się zwycięstwami z zespołami, które zajmują miejsca w czołówce, co jest dobrym zwiastunem przed rewanżami. – Nie powoduje to samozadowolenia – zaznacza jednak szkoleniowiec mielczan.

Na zimową przerwę rozgrywkową mielczanie mogą udać się nawet z bilansem 43 punktów, byłby to wynik wyśmienity. – Chcemy zdobyć komplet punktów, co będzie jednak ciężkie – komentuje pomocnik Stali Piotr Marciniec. – Wszystko jest do zrobienia – jednak zapewnia. Marciniec ma nadzieję, że listopad będzie okresem dobrej gry mielczan i o październikowych słabszych momentach będzie można zapomnieć. – Czasem zdarza się ciężki moment, ale myślę, że mamy to za sobą – komentuje.

Mecz FKS Stal Mielec – GKS Tychy odbędzie się na Stadionie Miejskim w Mielcu w sobotę 14 listopada o godzinie 16:00. Bilety w przedsprzedaży można kupować od 10:00 do 17:00, w dniu meczu od 9:00.

 

info. Stal Mielec

Sprawdź również

Zaatakowali policjantów podczas interwencji

9.04.2021. Zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, to …