Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / 25-lecie „KORSO” – Bogdan Rojkowicz jak Adam Michnik Ziemi Mieleckiej

25-lecie „KORSO” – Bogdan Rojkowicz jak Adam Michnik Ziemi Mieleckiej

25 lat korso 121 października w „Karczmie Polskiej” w Mielcu odbyły się uroczystości 25-lecia Tygodnika Mieleckiego „Korso”. Wśród Gości byli m.in. Krystyna Skowrońska – poseł na Sejm z Mielca, Zbigniew Chmielowiec – poseł na Sejm z Kolbuszowej, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zbigniew Tymuła – Starosta Mielecki i Tadeusz Siemek – Wiceprezydent Mielca. Role głównego gospodarza pełnił Bogdan Rojkowicz – od 25 lat niezmiennie prezesujący Agencji wydającej „Korso” oraz Anna Mokrzycka – obecna dyrektor wydawnictwa. Gościnnie współprowadzącym był Jerzy Jurecki – wydawca „Tygodnika Podhalańskiego”. Podczas uroczystości przypomniano historię oraz złożono życzenia gazecie jubilatce.

Do tych życzeń co najmniej następnego 25-lecia dołącza się piszący te słowa Włodzimierz Gąsiewski – współzałożyciel „Korso” i jego redaktor w latach 1991-1993. Wyrazy uznania dla założycieli i obecnych dziennikarzy oraz pracowników Tygodnika oraz dla prezesa Bogdana Rojkowicza, który niczym Adam Michnik w Warszawie, w swoisty sposób patronuje wolnym mediom w Mielcu, a także w innych regionach.

Na zdjęciu Piotr Durak, redaktor okolicznościowej publikacji oraz niektóre laureatki konkursu  „Miss Mielca” organizowanego przez TR „Korso”

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

25 lat korso 2

 

 

 

 

 

Sprawdź również

Folkowo-popowy Kwiat Jabłoni zauroczył [132 zdjęcia]

24 maja 2019 r. na scenie SCK w Mielcu odbył koncert folkowo-popowy zespołu Kwiat Jabłoni, …